scorecardresearch
Çanakkale Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Çanakkale Otobüs Firmaları

Çanakkale Otobüs Firmaları
Çanakkale otobüs firmaları, otobüs bileti, bilet fiyatları, otobüs seferleri, sefer saatleri, telefon numaraları, otogarlar
Firma Adı Sefer Sayısı
Efetur 3
Isparta Petrol 2
Metro Turizm 1
Elazığ Murat Turizm 1
Alaşehir Sarıkız Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -

Tarihi dokusu ve yazlık ilçeleri ile en çok ziyaretçi çeken şehirlerin başında gelmektedir Çanakkale. Bu nedenle yılın her dönemi taksitli otobüs bileti ile şehre seyahat etmek mümkündür. Bilet aramanızı Neredennereye üzerinden yaparak şehre her zaman avantajlı fiyatlar ile yolculuk edebilirsiniz. Sitemizden Çanakkale uçak bileti de alabilirsiniz.

Şehirde bulunan şehitlikler ve savaş döneminden kalma eşyaların sergilendiği müzeler her sene yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yalnızca bu yönüyle değil yazlık ilçeleri ve plajları ile de gözde bir tatil şehridir. Ülkenin en büyük adası olan Gökçeada da ilde en popüler yerlerin başında gelir. Çanakkale’ye sefer düzenleyen 30’a yakın firma bulunmaktadır. Bu otobüs firmaları içinde Bayramiç Seyahat ve Çanakkale Truva şehre en çok seyahat eden firmalardır.

Ucuz otobüs bileti ile Çanakkale’ye gelerek şehri tüm yönleri ile yaşamak için öncelikle sitemizi ziyaret edebilirsiniz ve en hesaplı bilet araması yapabilirsiniz. Çanakkale’de gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Aynalı Çarşı, Assos, Gelibolu Mevlevihanesi, Kaz Dağı, Deniz Müzesi, Şehitler Anıtı, Nusrat Mayın Gemisi. Aynalı Çarşı; girişinde bulunan kitabede Padişah Abdülhamid zamanında yaptırıldığı belirtilmektedir. Kitabe Osmanlıca, İbranice ve Fransızca olmak üzere üç farklı dilde yazılmıştır. Şehir merkezinde bulunan çarşının iç duvarlarında yer alan aynalardan dolayı bu isimle anılmaktadır. Ünlü türküde de adı geçen çarşı şehre gelenler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir.

Birinci Dünya Savaşı sırasında en çetin çarpışmaların yaşandığı Çanakkale Cephesi’nde hayatını kaybeden askerler anısına yaptırılan anıt ve çevresinde bulunan şehitlikleri de bölgedeyken ziyaret edebilirsiniz. Geniş bir alanda savaş döneminden kalma siperleri ve irili ufaklı birçok müzede sergilenen silahları, belgeleri, askerlerin günlük yaşamda kullandıkları eşyaları görebilirsiniz. Şehirde aynı zamanda farklı dönemlerden kalma antik kentlerde bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni Truva Antik Kenti’dir. Meşhur tahta at hikayesi ile anlatılan kentin girişinde ve Çanakkale iskelesinde de birer tahta at heykeli bulunmaktadır. İskelede bulunan heykel Hollywood filmi Truva’da kullanılan heykeldir ve yapımcılar tarafından şehre hediye edilmiştir.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"Berbat" Misafir
Hayatımda yaptığım en berbat yolculuktu
"Şikayet" Misafir
Bu kadar rezaletini görmedim!
"Her zamanki gibi berbattı!!" Misafir
izmit-çanakkale arası 8 saat süren yolculuğumda terminallerde 5 veya 10 ar dakikalık zorunlu terminallere giriş ve .çıkış süreci dışında hiç mola verilmedi. Dönüş yolculuğumda otobüsün üst havalandırma kapağı bozuk olduğu tüm yolculuk boyunca en az 20 kez acıldı durmak suretiyle kapatılmaya çalışıldı. Metro turizm her zamanki gibi şaşırtmadı ve yine berbat bir yolculuk geçirdim. Teşekkür ederim :)
"Genel olarak iyiydi" Misafir
metro firmasına sevmesemde yolculuk iyiydi.
"Servis" Misafir
İstanbuda servisi tam bir saat bekledik... hiç hoş değildi
"Süper firma " berkcan alemdar
çok güzel bir firma
"Otobüsü kaçırma" Direkli
02.09.2011 günü saat 13.00 Çanakkaleden İstanbul otobüsüne biletli yolcu idim. Saat 12.45 te Çanakkale iskelesinde olmam söylendi, Bende 12.45 te iskelede idim 13.00 otobüsü Feribota binmiş bize kimse haber vermedi orada görevli olduğunu söyleyen esmer şahısa konuyu söylediğimizde bizim üzerimize yürüdü.sonra saat 14.00 otobüsüne beni bindirdiler. 3-4 gündür bu böyle oluyormuş oradaki esmer şahıs kendini ne zannediyorda savunmasız bir bayanın üzerine yürütor? Ama yinede söylüyorum pişman oldum bir daha seçmem ve herkase de konuyu anlatacağım
"ücret" AFACAN
bilete baktıgımız zaman sitede ücret te görünsün
"Belediye otobüsü" upon22
Bir günlük işim nedeniyle 21 haziran tarihinde 15:00'da Çanakkale'den Mersin'e hareket ettik. 19,5 (ondokuz saat otuz dakika) saat seyahatten sonra varabildik. Yolda durmadığımız durak, girmediğimiz otogar kalmadı. Güzergah tam bir felaket, mola yerleri de aynı şekilde berbat. Hele Mut civarındaki (adı sanırım Şimşek) mola yeri tam evlere şenlik. Anlayacağınız tam anlamıyla pişman oldum. Ertesi gün dönüşte; önce Mersin Vif ile Bursa'ya, oradan da Metro ile Çanakkale'ye geldim. Aktarmaya rağmen daha hızlı (16 saat) geldim. Ayrıca Çanakkale'den Mersin'e tek firma olduğu için midir nedir; bilet fiyatları yüksek (65 TL). Bundan sonra Bursa üzerinden aktarmalı gitmek daha mantıklı, nasıl olsa birbirini takip eden saatlerde sürekli otobüs var. En azından Ankara üzerinden yol daha kısa...
Bir konuya daha değinmek istiyorum; yol boyunca sadece 2 kez çay sevisi yapıldı ve 2 adet topkek ikram edildi. Servis kalitesine ve çeşitliliğine sadece alkış...
"Kamil koç" culuber-ve_54@hotmail.com
04.08.2009 tarihinde sabah 09.00 da yapmış oldugum Çannakale, İstanbul Kamil Koç seferinden şöföründen host una kadar çok memnun kaldığımı ve çok güler yüzlü iyi hizmet aldığım personellerdi. Kamil Koç'dan çok memnun kaldım cok iyi bir otobüs firması bence. Her seferinde Türkiye'nin heryerinde Kamil Koç'u tercih edicem tüm çalışanlarına Teşekkürler.