Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

İstanbul Çanakkale Otobüs Bileti

İstanbul Çanakkale Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 320 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 54dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Çanakkale arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Çanakkale Truva firmasıdır.

İstanbul Çanakkale otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Çanakkale otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. İstanbul Çanakkale otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

İstanbul Çanakkale Otobüs Biletleri

 İstanbul Çanakkale otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çanakkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çanakkale Boğazı’nın içinde, bir taraftan Marmara’ya batıdan ise Ege Denizi’ne bağlıdır. Eski zamanlarda çanak-çömlek yapılan Çanakkale şehri, Trovalıların elinde idi. Sonraları Persler, Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar’a geçmiştir. Sonunda Karasi Beyliği Çanakkale’yi almıştır. Sonrasında ise 1354’de Osmanlılar’a geçmiştir. Çanakkale’de Birinci Dünya Savaşı’nda Türk tarihinin en şanlı müdafaası yapılmıştır. İngilizler Kumkale’ye asker çıkarmış, bunun üzerine Çanakkale’de kanlı savaşlar olmuş, Mustafa Kemal Paşa Anafartalar’da çarpışmış, zafer kazanmıştır (18 Mart 1915). Çanakkale Boğazı’nı geçmek isteyen İngiliz ve Fransız zırhlıları batırılmış, karada Cönk Bayırı’nda tekrar yenilen İngilizler kuvvetlerini çekip gitmişlerdir. Şimdi buraya Şehitler Anıtı dikilmiştir. Anıtın yüksekliği 41.70 metredir. Bolayır’da Süleyman Paşa türbesi ve Namık Kemal’in mezarı vardır.

Truva, tanınmış ve efsaneleşmiştir. Truva, Çanakkale’nin Hisarlık mevkiinde kurulmuştur. Hala harabeleri bulunmaktadır. Homeros’un İlyada Destanı ile şöhret kazanmış olan Trova savaşları bu harabelere herkesin ilgisini çektirmiştir. Truva ve Yunan savaşları pek kanlı olmuştur. Bu harabeyi arkeolog Şiliman meydana çıkarmıştır.

Truva’nın tarihi MÖ 3000 yılına kadar ulaşmaktadır. Truva’da dokuz kat harabe vardır. İkinci devirdeki evlerde altın, gümüş ve bakırdan yapılmış eşyalar bulunmuştur. Yedinci devirde Truva savaşları gerçekleşmiştir. Dokuzuncu devir, Roma egemenliğidir. İlk devirde Truva bir kale iken ikinci devirde şehre sur yapılmıştır. Bir de saray vardı. Truvalılar, Hititlerle akrabadırlar ve bu kültürün devamını sağlamışlardır. En meşhur kralları Primus’dur. Truva, depremlerle birkaç defa yıkılmıştır. Truva Savaşı’nda da harabeye dönmüş fakat MÖ 1200’de yeniden kurulmuştur. Nihayet MS 400’de Romalıların eline geçmiştir. Şimdiki harabeler, tiyatro, bir duvarlı yol, kale yıkıntısı, bazı temeller vardır. Pek çok turist çekmektedir.

Çanakkale’de ayrıca Assos harabeleri vardır. Burada Athena mabedi bulunmaktadır. Yunan, Roma ve Bizans eserleri çoktur. Ayrıca bu yörede Neandreis, Aleksandirya, Dardanus Tümülüsü harebeleri de yer almaktadır. Hisarlıktan itibaren sahili Ege Denizi’dir.

İstanbul Çanakkale otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Çanakkale otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Çanakkale otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 50 TL
Çanakkale Truva 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Çanakkale Hakkında
Nüfus:
28,877
Yüzölçümü:
9.950,43 km²
Plaka:
17
Telefon kodu:
(286)
Otogar:
Çanakkale Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.