Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
50 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

Çanakkale İstanbul Otobüs Bileti

Çanakkale İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 320 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 36dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Çanakkale İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Çanakkale Truva firmasıdır.

Çanakkale İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Çanakkale İstanbul otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Çanakkale İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Çanakkale İstanbul Otobüs Biletleri

Çanakkale İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Çanakkale İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Arkeoloji Müzesi, Gülhane Parkı ile Topkapı Sarayı arasında yer alır. Barındırdığı Yunan, Roma ve Bizans yapıtları kadar Türk müzeciliğinin gelişimi bakımından da önem taşır. Türkiye'de doğrudan doğruya müze olarak inşa edilen ilk yapıdır. Mimarlığını Fransız Vallaury'nin yaptığı binanın inşaatı 1891 'de tamamlandı. Daha sonraki yıllarda yapılan eklerle müze 1908'de son biçimini aldı. Cephe düzeni, sütunlu girişleri ve alınlık gibi mimari öğeleriyle Eski Yunan yapılarını andırır.

Türkiye'de eski yapıtların toplanmasına ilk kez 1846'da Harbiye Nazırı ve Tophane Müşiri Damat Fethi Ahmet Paşa'nın girişimiyle başlandı. Toplanan yapıtlar Aya İrini'de depolanıyordu. 1874’te, Avusturyalı Dr. Dethier'in müdürlüğü sırasında Çinili Köşk'e taşınan müze 1880'de halkın ziyaretine açıldı.

Çanakkale İstanbul otobüs bileti, firmaları ve en uygun Çanakkale İstanbul otobüs bilet fiyatları NeredenNereye.com’da!

1881’de Osman Hamdi Bey'in müze müdürlüğüne atanması hem Arkeoloji Müzesi’nin hem de Türk müzeciliğinin gelişmesi açısından önemli bir dönüm noktası oldu. Osman Hamdi Bey, Asar-ı Atika Nizamnamesini çıkartarak tarihsel yapıtların yurt dışına kaçırılmasını önleme yolunda ilk adımı attı. 1887- 1888'de Sayda'da yaptığı kazılarda bulunan dünyaca ünlü İskender Lahti, Ağlayan Kadınlar Lahti ve diğer parçaların eklenmesiyle koleksiyonu zenginleşen Arkeoloji Müzesi, 1891'de yeni binasına taşındı. Müze 1908 ve 1914'te G. Mendel’in yayımladığı kataloglarla dünyaca tanındı.

Müzenin alt salonlarında Yunan, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait yapıtlar sergilenmektedir. Sergilenen mimari parçalar arasında en önemlileri Arkaik döneme ait Assos Athena Tapınağı’nın saçak parçaları, Magnesia ad Meandrum’daki Helenistik döneme ait Artemis Tapınağının frizi, Roma dönemine ait Aphrodisias buluntuları ve son yıllarda İstanbul'da gerçekleştirilen Saraçhanebaşı kazısında ele geçen Bizans dönemine ait yapıtlardır. Müzede sergilenen heykel sanatı ürünleri arasında en ünlüleri İskender Lahti, Ağlayan Kadınlar Lahti, Konya'da bulunmuş 3. yy'a ait Sidamara Lahti, MÖ 3. yy'a ait Ephesos Heykeli, yine MÖ 3. yy'a ait İskender Başı ve MÖ. 3. ya da 2. yy başına tarihlenen Zeus Başı’dır.

Üst kat salonları vitrinlik yapıtlara ayrıldı. Tarih öncesinden Bizans'a dek uzanan geniş bir zaman dilimine ait keramik, süs eşyası, tunç, çam, pişmiş toprak heykelcikler gibi küçük yapıtlar geldikleri yer ve ait oldukları döneme göre farklı salonlarda sergilenmektedir. Üst katta ayrıca İslam öncesi ve İslamiyet dönemine ait çok zengin bir sikke koleksiyonu vardır. Diyarbakırlı Sait Paşa, Şakir Paşa ve Recaizade Ekrem Bey'in bağışladığı eserlerin de yer aldığı zengin kitaplığın yanı sıra müzenin fotoğrafhane, heykel onarım atölyesi, kimya laboratuvarı gibi birimleri de üst kattadır.

Çanakkale’den İstanbul’a giden otobüs firmaları; Metro Turizm, Ulusoy Turizm ve Truva Turizm olarak sıralanabilir. Sitemiz üzerinden Çanakkale otobüs seferleri, Çanakkale İstanbul otobüs firmaları veÇanakkale otobüs bilet fiyatları bilgilerine ulaşabilirsiniz!

Hemen şimdi Çanakkale İstanbul ucuz otobüs bileti alımınızı yapın, karlı çıkın!

Çanakkale İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Çanakkale İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Çanakkale İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Çanakkale Truva 50 TL
Metro Turizm 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Çanakkale Hakkında
Nüfus:
28,877
Yüzölçümü:
9.950,43 km²
Plaka:
17
Telefon kodu:
(286)
Otogar:
Çanakkale Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.