Zara Otobüs Bileti

Zara Otobüs Bileti

Zara Otobüs Biletleri

Sivas’ın Zara ilçesi fazlasıyla merak edilen ve internette hakkında pek fazla bilgi içermeyen bir ilçe olarak dikkat çekiyor. Son zamanlarda yapılan turistik turlarda Sivas iline geziler düzenlenmesinden sonra dikkat çeken Zara ilçesi hakkında kullanıcıların merak ettiği bilgileri sizler için araştırdık.

Öncelikle Sivas’ın çok eski bir tarihi olduğunu ve dünya üzerinde kurulan en eski medeniyetlere ev sahipliği yaptığını düşündüğümüz zaman burada bulunan eserlerin ne kadar eski ne kadar tarih kokan eserler olduğunu göreceksiniz.

Tarihi ve doğal güzelliklerini bir arada bulunduran Zara ilçesinden özellikle Osmanlı döneminden kalma konakların oldukça fazla olduğunu görmekteyiz. Konak bakımından ilçede bulunan bu eserlerin çok eski tarihlere dayandıkları ve turistlerin dikkatini çektiğini belirtmekte fayda var.  Zara ilçesinde gezinti yaparken benim sizlere ilk tavsiyem tarihi bir gezinti yaptıktan sonra doğal güzellikleri ziyaret etmek olmalıdır.

Bu mekanlardın gezintisi bittikten sonra doğal güzellikler hakkında bilgi verelim. Mağaralar ve göller ile dikkat çekici güzelliği bulunan Zara ilçesinde yöre halkı özellikle hafta sonu tatillerinde bu bölgelere akın etmeye başlamıştır. Son derece güzel olan bu doğa harikası göllerin kenarında bulunan yeşillikler içinde son derece rahat nefes alacak ve şehrin stresinden, kalabalığından zaman geçirme fırsatı elde geçirmiş olacaksınız. İşte Sivas ilinin Zara ilçesinde gezilmesi gereken mekanlar hakkında kısa bilgileri sizler ile paylaştık. Sizlerde Zara'ya gidebilmek için sitemiz üzerinden en uygun fiyatlarla Zara otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Zara - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Haz Salı
orta şiddetli yağmur
13 °C
orta şiddetli yağmur
19 Haz Çarşamba
orta şiddetli yağmur
20,5 °C
orta şiddetli yağmur
20 Haz Perşembe
şiddetli yağmur
22,1 °C
şiddetli yağmur
21 Haz Cuma
orta şiddetli yağmur
20,4 °C
orta şiddetli yağmur
22 Haz Cumartesi
şiddetli yağmur
22,8 °C
şiddetli yağmur