Yolcu Sayısı
1

Yerköy otobüs bileti

Yerköy Otobüs Bileti

En popüler Yerköy otobüs rotaları

Yerköy otobüs bileti fiyatları, Yerköy otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Yerköy otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraYerköy150 TL18
İstanbulYerköy699 TL13
AlibeyköyYerköy699 TL13
İstanbul (Anadolu)Yerköy70 TL11
YozgatYerköy10 TL11

Yerköy otobüs biletleri

Yerköy, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Yozgat’ın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Kırşehir, Kırıkkale, Çorum ile komşuluk içerisindedir.

İlçe bağlı bulunduğu coğrafi bölge neticesinde karasal iklimin özelliklerini sergilemektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçirmektedir. Bu durum ana bitki örtüsü üzerinde olduğu gibi tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Ormanlık alanları mevcut olup bunlar genellikle akarsu kenarlarında konumlanmış bulunmaktadır. Tarım üretimi ise ilçe sınırları içerisinde temel ekonomik faaliyetlerden bir tanesidir. İlçe halkının büyük kısmının geçim kaynağını tarım faaliyetleri karşılamaktadır. Bölge içerisinde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri arasında, buğday, arpa, ayçiçeği, şeker pancarı, patates, soğan, elma, kavun ve karpuz yer alır. Bunun yanı sıra kırsal kesimlerinde hayvancılıkta yaygın olan bir diğer ekonomik faaliyettir.
Ayrıca ilçe hemen hemen çoğu Anadolu bölgesi gibi Anadolu uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olması nedeni ile tarihi bakımdan oldukça zengin yerlerden biridir. İlçede yerleşimin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır ve tarihini aydınlatmak için gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalar hala devam etmektedir. Osmanlı egemenliği altında bugünkü kadar gelişim göstermeyen ilçe üzerinden demiryolu geçmesinden sonra asıl gelişimini göstermeye başlamıştır.
İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu küçük ama etkileyici ilçe ziyaretçilerine sıcak kanlı yöre halkı ile kucak açmaktadır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Yerköy otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr