Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Serik Otobüs Bileti

Serik Otobüs Bileti

Serik Otobüs Biletleri

Antalya’ya bağlı Serik ilçesine seyahat etmek için en hesaplı otobüs biletini Neredennereye.com’da bulabilirsiniz. İnternet’de Serik otobüs bileti ararken karmaşık bilgilerden ve güven vermeyen ödeme platformlarından korkuyor olabilirsiniz. Bu noktada sitemiz, Serik biletinizi alırken hızlı ve kolay bir şekilde sizi yönlendirecek, güvenli ödeme sistemi sayesinde işleminizi sorunsuz gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Saklı Kent’i ile meşhur olan Serik ilçesine Türkiye’nin her destinasyonundan yolculuk yapılıyor. Turizm açısından bakıldığında Antalya’nın diğer popüler ilçelerinin geri plana bıraktığı bu ilçe, herkesin bilmediği gizli ve tarihi doğal güzelliklere sahiptir. Serik’e direkt otobüs seferi bulamadıysanız, Ulusoy, Metro, Anadolu Seyahat, Varan, Tatlıses, Seç, Yeni Adana, Zafer, Antalya Seyahat ve Antalya Birlik otobüs firmaları aracılığı ile Antalya’ya gelerek Antalya Otogarı’nda bulunan ulaşım araçları ile aktarmalı olarak Serik’e gidebilirsiniz.

Serik’e yolculuk yaparken seçtiğiniz otobüs firması sizi birbirinden güzel illerden geçmenizi sağlayacak. Molası çok olan bir otobüs firmasını seçtiyseniz mola verdiğiniz illeri de keşfetme imkanına sahip olacaksınız. Serik’e gidiş rotanızı çizdikten sonra orada geçireceğiniz aktivitelerin planını yapabilirsiniz.

Sahil kasabası olma özelliği dışında tarihi mekan olma özelliğini de bünyesine barındıran bu ilçemizin en çok merak edilen ve en çok ziyaret edilen yerlerinin başında tarihi mekanlar gelmektedir. Antalya ilimizde bulunmasından dolayı ulaşımın oldukça fazla geliştiğini düşündüğümüz zaman bu ilçemize yapacağınız ziyaretlerimizde sorun yaşamadan gezinti şansı yakalayacaksınız.

Serik ilçesi hakkında merak edilen en önemli yerler her zaman tarihi yerler olarak dikkat çekiyor. Aspendos gibi önemli bir antik kenti bünyesinde bulunduran bu ilçemizde yabancı turistlerin ilgi odağı . Serik ilçesinde bulunan Aspendos’un tarihin en eski çağlarından beri ayakta kalması ve en önemli kültür ve ticaret etkinliklerinin yapıldığı mekan olmasından dolayı birçok eser buralarda dikkat çekmektedir. Sahilin hemen dibinde bulunan bu antik kentin ne kadar önemli olduğunu belirtmek içn buraya mutlaka ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Perge Antik Kenti bir diğer dikkat çeken tarihi yapı. Helen dönemine ait eserleri bünyesinde barındıran bu ilçemizde bulunan yapıların halen ayakta durması oldukça sağlam ve dayanıklı eserler olduğunu gözler önüne seriyor. Yapılan kazılardan sonra ortaya çıkan eserlerden yolan çıkan arkeologların bu konuda yaptığı araştırmalar çok çarpıcı detayları ortaya çıkartmaktadır.

 

Serik ilçesinde Zeytintaşı Mağarası, Pednelissos Antik Kenti, Selge Antik Kenti, Silyon Antik Kenti, Aspendos tiyatrosu en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir.