Yolcu Sayısı
1

Refahiye otobüs bileti

Refahiye Otobüs Bileti

En popüler Refahiye otobüs rotaları

Refahiye otobüs bileti fiyatları, Refahiye otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Refahiye otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Refahiye90 TL19
IğdırRefahiye500 TL18
AşkaleRefahiye200 TL14
İzmitRefahiye90 TL13
HorasanRefahiye350 TL12

Refahiye otobüs biletleri

Doğu Anadolu bölgesinde bulunan ve Erzurum ilimize komşu olan Erzincan’ın en bilindik ilçelerinden olan Refahiye hakkında bilgileri sizlere sunmaya çalışacağız. Özellikle son zamanlarda oldukça fazla dikkat çeken ilçelerin başında gelen Refahiye’de gezilmesi gereken yerler hakkında sizlere bilgiler sunalım.
Tarihi dokusu son derece önemli olan bu bölgemizde ilk olarak sizlere Kutlutepe Kalıntıları hakkında bilgiler verelim. Tarih açısında oldukça fazla önemli olan Refahiye ilçesinde bulunan Kutlutepe Kalıntıları Bizanslılar döneminden bugüne kadar ulaşan ender eserler arasında kendisine yer buluyor. Son zamanlarda dikkat çeken bu kalıntıların içerisinde yapılan kazılarda bulunan madenler halen inceleniyor ve eserlerin tarihleri hakkında yakında sizlere bilgiler sunulacaktır.
Bir diğer önemli eser bu ilçede bulunan Kutsal Kaya-Roma Antreposu olarak karşımıza çıkıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere Roma döneminden kalma bu eser görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.
Refahiye ilçesinde sizlere son olarak önereceğimiz bir doğal güzellik olarak dikkat çekiyor. Köroğlu Mağarası ilçede bulunan ve en çok ziyaret gerçekleştirilen eserlerin başında gelme özelliği gösteriyor. İçinde bulunan mağara resimlerinin oldukça eski dönemlere ait olmasının açıklanmasından sonra karşımıza çıkan bu eser özellikle yerli turistlerin çok fazla dikkatini çekiyor. Bölgede yapılması muhtemel olan geziler arasında Köroğlu Mağarası ziyaretini yazmanızı şimdiden sizlere öneriyoruz. Bu konuda yapacağınız ziyaretinizde unutulmaz anlar yaşama fırsatı elde edeceksiniz. Refahiye otobüs bileti alarak ilçey daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr