Refahiye Otobüs Bileti

Refahiye Otobüs Bileti

Refahiye Otobüs Biletleri

Doğu Anadolu bölgesinde bulunan ve Erzurum ilimize komşu olan Erzincan’ın en bilindik ilçelerinden olan Refahiye hakkında bilgileri sizlere sunmaya çalışacağız. Özellikle son zamanlarda oldukça fazla dikkat çeken ilçelerin başında gelen Refahiye’de gezilmesi gereken yerler hakkında sizlere bilgiler sunalım.
Tarihi dokusu son derece önemli olan bu bölgemizde ilk olarak sizlere Kutlutepe Kalıntıları hakkında bilgiler verelim. Tarih açısında oldukça fazla önemli olan Refahiye ilçesinde bulunan Kutlutepe Kalıntıları Bizanslılar döneminden bugüne kadar ulaşan ender eserler arasında kendisine yer buluyor. Son zamanlarda dikkat çeken bu kalıntıların içerisinde yapılan kazılarda bulunan madenler halen inceleniyor ve eserlerin tarihleri hakkında yakında sizlere bilgiler sunulacaktır. 
Bir diğer önemli eser bu ilçede bulunan Kutsal Kaya-Roma Antreposu olarak karşımıza çıkıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere Roma döneminden kalma bu eser görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.
Refahiye ilçesinde sizlere son olarak önereceğimiz bir doğal güzellik olarak dikkat çekiyor. Köroğlu Mağarası ilçede bulunan ve en çok ziyaret gerçekleştirilen eserlerin başında gelme özelliği gösteriyor. İçinde bulunan mağara resimlerinin oldukça eski dönemlere ait olmasının açıklanmasından sonra karşımıza çıkan bu eser özellikle yerli turistlerin çok fazla dikkatini çekiyor. Bölgede yapılması muhtemel olan geziler arasında Köroğlu Mağarası ziyaretini yazmanızı şimdiden sizlere öneriyoruz. Bu konuda yapacağınız ziyaretinizde unutulmaz anlar yaşama fırsatı elde edeceksiniz. Refahiye otobüs bileti alarak ilçey daha yakından tanıyabilirsiniz. 
 
Refahiye - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Ağu Perşembe
açık
20 °C
açık
17 Ağu Cuma
açık
29,5 °C
açık
18 Ağu Cumartesi
açık
25,1 °C
açık
19 Ağu Pazar
açık
23,7 °C
açık
20 Ağu Pazartesi
hafif yağmur
21 °C
hafif yağmur