Pazarcık Otobüs Bileti

Pazarcık Otobüs Bileti

Pazarcık Otobüs Biletleri

 Pazarcık, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kahramanmaraş’ın ilçelerinden birisidir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin tarihinin oldukça eskilere dayandığı bilinmektedir. Bunun üzerinde bağlı bulunduğu ilin dünyanı en eski yerleşim noktalarından birine kurulmuş olmasının etkisi büyüktür. İlçe eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktalarından biri üzerine kurulmuştur. Bu nedenle tarihi ve kültürel anlamda gelişim göstermiş noktalardan bir tanesidir. 

İçerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile Akdeniz ikliminin kurak bir versiyonu görülmüştür. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda dolaylı yönden yöresel lezzetleri üzerine de etkili olmuştur.
Pazarcık ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, mumbar dolması, tarhana yapımı, helise, maraş dondurması, İçli köfte, incir ilendisi, cevizli kırma tatlısı, ekşili çorba yer almaktadır.
Pazarcık ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kahramanmaraş Tekir Yaylası, Hurman Kalesi, Ekinözü İçmeleri, Kahramanmaraş Taş Han, Kapıçam Tabiat Parkı, Yavşan Yaylası Tabiat Parkı, Çokran Şelalesi, Döngel Mağarası, Elbistan Ulu Camii yer almaktadır.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin küçük ama harikaları ile insanları büyüleyen bu nadide ilçesine en yakın zamanda bir seyahat düzenlemelisiniz. Ziyaretiniz sırasında birbirinden güzel yöresel lezzetlerini de tatmayı unutmayın. Bölgeye yapacağınız ziyaret için neredennereye.com adresi üzerinden Pazarcık otobüs bileti satın alabilirsiniz.