Ordu Otobüs Bileti

Ordu Otobüs Bileti

Ordu Otobüs Biletleri

Ordu otobüs bileti mi aradınız? Ordu’ya giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Yüzölçümü 6.142 km2 olan Ordu ili doğuda Giresun, güneyde Sivas ve Tokat, batıda Samsun illeri, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

İl toprakları düzlüklerden oluşan dar bir kıyı şeridi ile bunun hemen gerisinde yükselen Kuzey Anadolu Dağları’nın kıyı dağlarından oluşur. Akarsu vadileriyle derin biçimde parçalanmış olan dağlık alanın yüksekliği kuzeyden güneye doğru gidildikçe artar, ilin doğu ve güneydoğu kesimini Giresun Dağları’nın batı uzantıları, güney ve batı kesimini de Canik Dağları engebelendirir. Güneydoğu kesimde Karagöl Dağı yükselir. Başlıca yükseltiler Giresun Dağları’nın batı kesimindeki Gündeliç Tepesi (2.736 m) ile Eriço Tepesi’dir (2.298 m). Dağların yüksek kesimlerinde yer alan ve hayvancılık açısından önem taşıyan yaylalarda kampçılık ve dağcılık da yapılır. Bunlardan en önemlileri Çambaşı, Keyfalan ve Perşembe yaylalarıdır.

Başlıca akarsular Melet Çayı, Bolaman Çayı ve Elekçi Deresi’dir. Bunlardan başka Turna Suyu, Cevizdere, Civil Deresi, Curi Deresi ve Akçay gibi Karadeniz’e ulaşan birçok küçük akarsu vardır. Yeşilırmak’ın kollarından Karakuş Çayı’nın bazı başlangıç kollan ilin güneybatı kesiminden doğar. İlde küçük bazı göller vardır. Bunlardan başlıcası Fatsa’daki Gaga Gölü ile Gölköy’deki Ulugöl’dür. Hemen Ordu otobüs bileti alımı yaparak bu yerleri yakından görebilirsiniz.

Ordu ilinin Karadeniz’e yaklaşık 100 km kıyısı vardır. Kıyıları, Karadeniz’e bakan öteki illere göre daha girintili çıkıntılıdır. Başlıca çıkıntı doğu ucunda Vona (Çam) Burnu, batı ucunda da Yasun (Kiremit) Burnu bulunan Perşembe Yarımadası’dır. Yarımadanın doğusundaki Vona (Perşembe) Koyu doğal liman özelliği taşır. Bu yarımadanın kıyılan daha çok falezlerden (yalıyar) oluşur. Kıyıların öbür bölümleri alçaktır. Alçak kıyıların bir bölümünde akarsuların taşıdığı alüvyonların yığılmasıyla oluşan kıyı ovaları bulunmaktadır.

Ordu Otobüs Bileti Fiyatları

Ordu'ya giden otobüs firmaları; Trabzon Süzer Seyahat, Sahil Seyahat, Kanberoğlu, Fındıkkale Turizm, Özgül Bafra, Lüks Gümüşhane, Lüks Karadeniz, Esadaş, Ulusoy Turizm, Adıyaman Ünal, Varan Turizm ve Yeşil Artvin'dir.

Ordu yöresi M.Ö 17. yüzyılda Kaşkaların yurduydu. Varlıklarını MÖ 8. yüzyıla değin sürdüren Kaşkaların Hitit başkenti Hattuşa’ya (Boğazköy), hatta Asur sınırına kadar akınlar düzenlediği bilinmektedir. Karadeniz kıyısında ticaret ve deniz ulaşımına egemen olan Miletoslular, yörenin kıyı kesiminde ticaret kolonileri kurdu. Med ve Pers egemenliklerinden sonra MÖ 4. yüzyıl sonunda kurulan Pontus Krallığı’nın sınırları içinde kalan yöre MÖ 1. yüzyılda Romalıların eline geçti ve Pontus Polemoniacus Eyaleti’ne bağlandı. Bizans döneminde önce Armeniakon Theması daha sonra Khaldia Theması’nın sınırları içinde yer aldı. 11. ve 12. yüzyıllarda Danişmendliler, Anadolu Selçukluları ve Bizanslılar arasında el değiştirdi. Bir süre Trabzon İmparatorluğu’nun egemenliğinde kaldıktan sonra batı kesimi Hacıemiroğullarının yönetimine girdi. 1461’de II. Mehmed (Fatih) yöreyi Osmanlı topraklarına kattı. 19. yüzyıl sonlarında büyük bölümü Trabzon vilayetinin Merkez sancağına bağlı Ordu kazası ile Canik sancağına bağlı Fatsa ve Ünye kazalarının sınırları içindeydi. Mesudiye’yi içine alan güneydoğu kesimi ise Sivas vilayetine bağlıydı. Halkının bir bölümü Rum ve Ermenilerden oluşan yöre Kurtuluş Savaşı sırasında Pontus çetelerinin baskılarından etkilendi.

Çambaşı Yaylası, Ordu kentinin yaklaşık 60 km güneyindedir. Piknik alanları, otel, lokanta, çarşı bulunmaktadır. Deniz düzeyinden 1.850 m yüksekliktedir.

Çınar Suyu orman içi dinlenme yeri, Ünye kentinin 8 km kadar batısındadır. piknik alanları ve plaj tesislerine sahiptir.

Eskipazar, Merkez ilçenin Uzunisa bucağına bağlı Eskipazar Köyü yakınındadır. Ordu kentinin iç kesimindeki ilk yerleşim çekirdeğine ait yapı kalıntıları bulunmaktadır. 16. yüzyıldan kalma bir hamam ve 18. yüzyılda yapılmış bir cami ile bir hamam yıkıntısına sahiptir.

İbrahim Paşa Camisi, 1800'de inşa edilmiştir. Orta Camisi olarak da anılıyor.

Küçükkertil orman içi dinlenme yeri, Akkuş Kasabası’na 5 km uzaklıktadır. Piknik alanlarına sahiptir.

Ünye Çamlığı, Ünye kentinin batı kesimindedir. Piknik alanları ve lokantalar içerir. Ordu otobüs bileti alın ve bu çamlığı daha yakından görme fırsatı yakalayın.

Ordu’ya yolculuğunuz için indirimli otobüs bileti ve firmaların kampanyalarını sitemizde bulabilirsiniz. Neredennereye sitesinde aramanızı yaparak tüm firmaları ve size uygun seferlerini aynı sayfada görüntüleyebilirsiniz. Bunun için arama kısmına seyahat edeceğiniz şehirleri ve tarihi ekleyerek sorgulama yapmanız yeterli. Karşınıza gelen sonuç ekranından seçiminizi yaparak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. Karadeniz sahil yolu üzerinde yer alan şehre; ülkenin hemen her ilinden ulaşım sağlanabilmektedir. Ordu’ya direkt sefer bulunmayan şehirlerden ise aktarmalı yolculuklar yapabilirsiniz.

Ordu'dan, İstanbul'a, Antalya'ya, Eskişehir'e, Konya'ya, Amasya'ya en ucuz fiyatlarla otobüs bileti bulabilirsiniz.

Doğal güzellikleri ve yayları ile ziyaretçi çeken Ordu; aynı zamanda bölgenin tatil şehirlerindendir. Karadeniz boyunca uzanan sahillerinde yaz aylarında tatilcileri ağırlamaktadır. Ucuz bilet sahibi olarak ulaştığınız şehirde ayrıca ziyaret edebileceğiniz tarihi yapılar da bulunmaktadır. Şehirde bulunurken gezip görebileceğiniz yerleri; Akoluk Köprüsü, Argın yaylası, Aziziye Camii, Bolaman Kalesi, Hazinedaroğlu Konağı, Boztepe, Çamaş Kanyonu, Kaya Mezarları, Gaga Gölü, Hoynat Adası ve Ohtamış Şelalesi olarak sıralamak mümkün. Eğimli minberi ile bilinen Aziziye Camisi şehirde Osmanlılardan kalma bir eser olarak varlığını sürdürmektedir. İlk olarak Abdülaziz tarafından ahşap olarak inşa ettirilen camii; hasar görmeye başlayınca 1890 yılında kapsamlı bir onarımdan geçmiştir. Camiyi şehir merkezinde ziyaret edebilirsiniz. Ordu yemeklerinin tadına bakabileceğiniz en güzel yer Bolaman Kalesi. Kale 2009 yılında gördüğü tadilatın ardından yöresel yemekler lokantası olarak hizmet vermeye başlamıştır. Burada ayrıca el işçiliği birçok ürünü de bulabilirsiniz.

Ordu yolculuğunuz için tüm bilet işlemlerinizi sitemizden yapabilir veya bunun için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirmek için AppStore ve Google PlayStore’da bulabilirsiniz. Sitemizden şehirler hakkında genel bilgilere, ulaşım haberlerine ve firmalar hakkında yolcu yorumlarına da ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz sonrasında siz de kendi yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

En Ucuz Ordu Otobüs Biletleri İçin – NeredenNereye.Com

Ordu Otobüs Bileti
Ordu - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Ara Salı
az bulutlu
8 °C
az bulutlu
19 Ara Çarşamba
hafif yağmur
7,4 °C
hafif yağmur
20 Ara Perşembe
açık
7,3 °C
açık
21 Ara Cuma
hafif kar yağışlı
7,3 °C
hafif kar yağışlı
22 Ara Cumartesi
açık
12 °C
açık