Yolcu Sayısı
1

Ordu otobüs bileti

Ordu Otobüs Bileti

En popüler Ordu otobüs rotaları

Ordu otobüs bileti fiyatları, Ordu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ordu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbulOrdu400 TL123
İstanbul (Anadolu)Ordu600 TL85
SamsunOrdu170 TL71
EsenlerOrdu650 TL67
ÇarşambaOrdu100 TL61

Ordu otogarı

  • Ordu(452) 225 01 39

Ordu otobüs biletleri

Ordu Otobüs Bileti

Ordu otobüs bileti ile seyahat etmeyi düşünen kişiler, kolayca bilet bulabileceklerinden emin olabilirler. Türkiye’nin en popüler şehirlerinden biri olan Ordu her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Gerek turistik amaçlı gerekse iş için pek çok kişi Ordu sınırları içerisine girmektedir. Ordu’ya bir nedenle gelmek isteyen kişiler ise şehri dolaşıp meşhur olan ne varsa öğrenmek için can atmaktadır.

Karadeniz’in en popüler şehirlerden biri olan Ordu otobüs bileti alarak ziyaret edilebilen şehirlerdendir. Üstelik otobüs firması bulmak da saatleri istenildiği gibi ayarlamak da çok zor olmamaktadır. Birkaç dakika içinde istenilen konforda araç bulabilmenin imkânı vardır.

Ordu’ya Nasıl Gidilir?

Ordu otobüs seferleri Ordu seyahati hayal eden hemen herkes için alternatif olarak bulunmaktadır. Otobüs yolculuğunu seven ya da ekonomik açıdan daha avantajlı bulan binlerce kişi, Ordu’ya gidebilmek için otobüsleri tercih etmektedir. Batı Anadolu şehirlerine biraz uzak kabul edilen Ordu, uzun seyahatleri sevenler için otobüsle gidilebilecek mesafededir.

Uzun yolculuklardan hoşlanmayanlar için Ordu-Giresun Havalimanı da hizmete açıktır. 2015 yılından itibaren hizmet veren havalimanı şehir merkezine 18 km uzaklıktadır. Tercih eden kişiler Ordu otobüs seferlerini ya da havalimanı alternatiflerini değerlendirebilmektedirler. Uçak her ne kadar mesafeleri kısaltıyor olsa da maliyeti fazla olduğu için birçok kişinin ikinci planında kalmaktadır.

Ordu Otobüs Firmaları

Ordu ucuz otobüs bileti bulmaya müsait bir şehirdir. Onlarca otobüs firmasının hizmet verdiği şehirde bazı firmalar daha popüler olarak çalışmaktadır. Bu firmalardan ilki Ali Osman Ulusoy’dur. Bununla beraber Sema Turizm, Özgül Bafra ve Tokat Yıldızı otobüs firmaları da Ordu için hizmet veren firmalar arasında yerini almaktadır.

Fındıkkale, Mavi Karadeniz Turizm, Lüks Karadeniz, Kamil Koç, Metro Turizm firmaları da ucuz Ordu otobüs bileti bulabileceğiniz firmalar arasında yerini almaktadır.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden seyahat etmek isterseniz bu alanda hizmet veren pek çok yöresel ve genel otobüs firması ile seyahat edebilirsiniz. Lider Adana, Öz Diyarbakır Seyahat, Van Gölü Turizm, Ulusoy, Rize Ses Seyahat de tercih edebileceğiniz firmalardan birkaç tanesidir.

Ordu Otobüs Bileti Fiyatları

Ucuz Ordu otobüs bileti için kısa bir araştırma yaptığınız zaman yolculuğa başladığınız şehrin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Şehir ne kadar uzakta ise biletlerin fiyatları da o kadar artmaktadır. İstanbul’dan Ordu’ya seyahat etmek isteyen biri bunun için otobüs biletine 120 TL civarında vermektedir. Tercihi daha az popüler bir firma olursa 110 TL’ye kadar ödeme yapabilmesi mümkün olmaktadır.

İstanbul dışında Ankara üzerinden Ordu’ya gitmek isteyen kişiler, bilete 70 TL civarında ödeme yapmaktadır. İstanbul’dan 14 saat kadar süren Ordu, Ankara’dan en fazla 9 saat sürmektedir. Dolayısıyla Türkiye genelinde uzaklık büyük bir önem arz etmektedir. Ortalama olarak fiyatlar da bu denge üzerine kurulmaktadır.

Ordu Şehirlerarası Otobüs Terminali

Ordu ucuz otobüs bileti bulup şehre yolculuk yapan kişiler, terminalde iniş yapmaktadır. Son durak olan şehirlerarası terminal birçok açıdan yüzlerce kişinin uğrak yeridir. Gerek yolculuğun son bulduğu gerekse yeni başladığı bu nokta daha uzun yolculuklar için de mola adresi olarak anılmaktadır.

Ordu’nun 1985 yılında kurulan şehirlerarası terminali, şehrin Yeni Mahalle adresinde bulunmaktadır. Merkeze uzaklığı yalnızca 1,5 km olduğu için terminalden şehre gelmek hiç de zor olmamaktadır. Üstelik geliş için özel araçlar da tercih edilmektedir. Dolayısıyla dolmuş bularak dilediğiniz adrese gitmeniz pek de zor değildir.

Ordu’da Nerede Gezilir?

Ordu otobüs bileti fiyatları uygun geldiğinde muhakkak gidilip görülebilecek bir yerdir. Karadeniz’in en muhteşem şehirlerinden biri olduğu için binlerce turistin ziyaret ettiği adreslerdendir. Ordu dendiği zaman akla ilk olarak Bolaman Kalesi gelmektedir. Bununla beraber Paşaoğlu Konağı ve Taşbaşı Kilisesi de şehrin gezilmeye değer tarihi yapıtları arasında yerini almaktadır.

Daha çok doğal bir gezinti olsun isterseniz Yason Burnu muhteşem bir görüntüye sahiptir. Ayrıca bir yayla birikimine sahip olan Ordu’da Çarşamba ve Perşembe yaylaları muhakkak görülmesi gereken adresler arasında yerini almaktadır.

Ulugöl ve Gaga Gölü’nün yanı sıra Çiseli Şelalesi de Ordu’da sık ziyaret edilen adreslerden birkaç tanesidir.

Ordu Nesi İle Meşhur?

Ordu otobüs bileti fiyatları, uygun olduğunda kolaylıkla gidilebilecek bir şehirdir. Gezmek ve dolaşmak için Ordu’ya geldiğiniz zaman meşhur olan tüm ürünlerini de denemeyi ihmal etmemelisiniz.

Ordu dendiğinde akla ilk olarak fındık gelmektedir. Fındığı ile ünlü olan şehrin ayrıca kara lahana üzerine kurulu güçlü bir mutfağı olduğu da bilinmektedir. Lezzetli bir mutfağa sahip olan şehir, ziyaretçilerin hemen hepsine unutulmayacak eşsiz lezzetler ikram etmektedir.

Ordu’da Ne Yenir?

Karadeniz mutfağını içinde barındıran Ordu; pancar çorbası, kabak çorbası, melocan kavurması, galdirik kavurması ile tanınmaktadır. Bununla birlikte keşkek, içli tava, mısır ekmeği, hamsi tava, mısır yağlaşı, çerkez tavuğu ve tirmit kavurması da bilinen tarifler arasında yerini almaktadır.

Ordu mutfağı oldukça renkli ve lezzetli bir mutfaktır. Tercih ederseniz golit, fasulye turşusu kavurması, sakarca mıhlaması, saç ekmeği lezzetlerini de dilediğiniz gibi deneyebilirsiniz.

Ordu’ya Ne Zaman Gidilir?

Karadeniz Bölgesi şehirlerinden biri olan Ordu sık sık yağışlı bir havaya sahiptir. Gezintiye çıkmak, dolaşmak için yağışın bol olduğu mevsimde gitmemek büyük kolaylık sağlamaktadır. Özellikle yaylaları gezebilmek için Ordu’yu tercih ettiğinizde şehre yaz mevsiminde gitmeye dikkat etmelisiniz. Yaz mevsimi dışında sürekli yağış aldığı için şehirde gezintiye çıkmak pek de mümkün olmamaktadır. Bununla beraber yayların sonbahar ve kış mevsiminde tehlikeli denebilecek kadar soğuk olduğu da unutulmamalıdır. Dolayısıyla öncelik yaz mevsimi, temmuz ve ağustos ayları olmalıdır. Bu sayede gezintinin tadını çıkarmak mümkün olacaktır.

Ordu'dan, İstanbul'a, Antalya'ya, Eskişehir'e, Konya'ya, Amasya'ya en ucuz fiyatlarla otobüs bileti bulabilirsiniz.

Ordu Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr