Yolcu Sayısı
1

Kula otobüs bileti

Kula Otobüs Bileti

En popüler Kula otobüs rotaları

Kula otobüs bileti fiyatları, Kula otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kula otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GaziantepKula100 TL10
AnkaraKula300 TL8
CeyhanKula600 TL7
DiyarbakırKula110 TL5
EskişehirKula270 TL5

Kula otogarı

  • Kula(236)

Kula otobüs biletleri

Kula, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Manisa’ya bağlı ilçelerden bir tanesidir. İlçe Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Kula mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerler bakımdan incelendiğinde bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gözde ilçelerinden bir tanesidir.

Bu ilçe ülkenin en köklü geçmişe sahip olan yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bölgede yapılan çalışmalarda ilkel insanlara ait ayak izlerine rastlanmaktadır. Aynı zamanda gene aynı bölge içerisinde gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalarda oldukça eski mermer kabartmalara rastlanmıştır. Bu ilçenin tarihi açıdan ne kadar değerli olduğunu kanıtlar niteliktedir. İlçe tarihinin daha iyi anlaşılabilmesi amacı ile kazı çalışmaları ise hala devam ettirilmektedir.
İlçenin isminin etimoloji kökenine dair yapılan çalışmalar sonucunda isminin burç anlamına gelen Kule kelimesinde geldiği düşünülmektedir. Bu bölge ayrıca döneminde oldukça önemli olan bir ticaret yolu üzerinde bulunmaktadır. Zaman içerisinde ticaret yolu üzerinde yer alan diğer bölgelerin önemini yitirmesi ile birlikte Kula ilçesinin önemi daha da öne çıkmıştır.
Ayrıca ilçenin ismi Bizanslıların elindeyken opisyon olarak bilinmektedir. Bölgenin tamamen Türkleşmesi ise önemli Anadolu medeniyetleri arasında ilk sırada yer alan Anadolu Selçuklu zamanında olmuştur. Bu ilçe daha sonradan ise Osmanlı’nın eline geçmiştir. Ancak bu geçiş savaş ile gerçekleşmemiştir. Birleşmenin nedeni ilçenin beyinin Osmanlı hanedanlığına çeyiz olarak verilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden uygun fiyatlar ile Kula otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr