Yolcu Sayısı
1

Karakoçan otobüs bileti

Karakoçan Otobüs Bileti

En popüler Karakoçan otobüs rotaları

Karakoçan otobüs bileti fiyatları, Karakoçan otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Karakoçan otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ErzurumKarakoçan50 TL12
OsmaniyeKarakoçan75 TL11
KarlıovaKarakoçan20 TL8
İstanbul (Anadolu)Karakoçan80 TL8
AnkaraKarakoçan80 TL7

Karakoçan otogarı

  • Karakoçan(424)

Karakoçan otobüs biletleri

Karakoçan, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Elazığ ilinin ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. 1936 yılında ilçe olan Karakoçan zengin doğal güzelliklere sahiptir. İlçeye kadar gelmişken ziyaretçilerin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler vardır. Karakoçan’da Periçayı kenarında bulunan Golan kaplıcaları sağlık amaçlı ziyaret edilebilecek yerlerdendir. Ayrıca Kalecik Barajı Çamlığı, Beyaz Çeşme Mesire Yeri, Güzelbaba Ormanı Karakoçan’da gezilecek yerlerdendir. Bütün bu doğal güzellikleri aynı zamanda tarihi dokusu ile birleştiği için Karakoçan önemli noktalardan bir tanesidir. İlçe ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken tarihi eserler vardır.

Karakoçan ilçesinin merkezinde herhangi bir tarihi yönden bir yerleşim birimi olmamasına rağmen ilçenin sınırları içinde olan Periçayı üzerinde yapılmış olan Bağin Kalesi dikkat çekmektedir. Ayrıca ilçeye bağlı birçok köyde bulunan kiliseler diğer tarihi eserler olarak görülmektedir. Bağin Kalesi de tarihi yapılardandır. İklim koşulları olarak karasal iklim özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir.

Bu yörenin özel yemekleri arasında tutmaç çorbası, kömbe ve löbik çorbasını sayabiliriz. Bir de zülfet adı verilen yöre yemeği vardır ki bunun bir de hikâyesi vardır. Bir eve gelen yirmiye yakın mahkûm aç olduklarını söylüyorlar. Kapıya çıkan dede onları buyur ediyor ve önlerine zülfet yemeğini koyuyor.
Bütün misafirperverliği ile sizleri bekleyen bu harika ilçeye güzel bir seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden Karakoçan otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr