scorecardresearch

Erzin Otobüs Bileti

Erzin Otobüs Bileti

Erzin Otobüs Biletleri

Hatay ilinin son derece önemli ve tarih kokan bir ilçesi olan Erzin hakkında merak edilen ve mutlaka gezilmesi gereken yerler hakkında sizlere bilgi verelim.Hatay’ın içinde bulundurduğu kültürel mirasların oldukça fazla olduğunu düşündüğümüz zaman bu ilçenin ziyaret edilmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Özellikle ilin bünyesinde bulundurduğu kültürel farklılıklar nedeniyle oldukça fazla dikkat çeken Hatay’a gelen okuyucularımız için önemli olan Erzin ilçesinin tanıtımına başlayalım.
Erzin ilçesinde bulunan tarihi yerler ile başlamakta fayda var .Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan birçok kalıntının bulunduğu bu ilçemizde ilk dikkat çeken yer İsos harabeleri olarak dikkat çekiyor. Harabelerin Hiti döneminden kalma bir eser olduğunu düşündüğümüz zaman aslında ne kadar önemli olduğunu görmüş oluyoruz. Bu tarihi mekanları gezerken harika bir doğanın içinde bulunduğunu da gözler önünde bulundurmuş olacaksınız. 
Roma döneminden kalma birçok eserinde yer aldığı bu harabelerde son iki yıl devam eden kazılarda oldukça fazla eser bulunmuştur. Bu eserlerin ne kadar eski oldukları konusunda çalışmalarını yürüten arkeologların yaptığı araştırmalardan sonra Hitit dönemine eserler olduğunu açıklamasından sonra yabancı turistler de Erzin ilçesine akın etmeye başladılar. 
İsos harabeleri içinde yapılan çalışmalarda Roma halkının özellikle tiyatro ve spor faaliyetleri konusunda oluşturduğu alanlar bulunmuştur. Erzin ilçesine gelecek olanların mutlaka ziyaret etmesi gereken bir tarihi mekan burada sizleri bekliyor. Erzin hakkında diğer yerleri kullanıcı yorumlarından öğrenme imkanınız bulunuyor. Zaman kaybetmeden bu güzel ilçede olmak için neredennereye.com üzerinden Erzin otobüs bileti alabilirsiniz. 
 
Erzin - 5 Günlük Hava Tahmini
22 Mar Perşembe
açık
20,3 °C
açık
23 Mar Cuma
parçalı az bulutlu
22,4 °C
parçalı az bulutlu
24 Mar Cumartesi
şiddetli yağmur
13,1 °C
şiddetli yağmur
25 Mar Pazar
orta şiddetli yağmur
14,3 °C
orta şiddetli yağmur
26 Mar Pazartesi
hafif yağmur
18,4 °C
hafif yağmur