Yolcu Sayısı
1

Erzin otobüs bileti

Erzin Otobüs Bileti

En popüler Erzin otobüs rotaları

Erzin otobüs bileti fiyatları, Erzin otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Erzin otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
NiğdeErzin450 TL15
GaziantepErzin30 TL9
AksarayErzin55 TL8
ElazığErzin75 TL7
BatmanErzin80 TL7

Erzin otobüs biletleri

Hatay ilinin son derece önemli ve tarih kokan bir ilçesi olan Erzin hakkında merak edilen ve mutlaka gezilmesi gereken yerler hakkında sizlere bilgi verelim.Hatay’ın içinde bulundurduğu kültürel mirasların oldukça fazla olduğunu düşündüğümüz zaman bu ilçenin ziyaret edilmesi dikkatlerden kaçmıyor.

Özellikle ilin bünyesinde bulundurduğu kültürel farklılıklar nedeniyle oldukça fazla dikkat çeken Hatay’a gelen okuyucularımız için önemli olan Erzin ilçesinin tanıtımına başlayalım.
Erzin ilçesinde bulunan tarihi yerler ile başlamakta fayda var .Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan birçok kalıntının bulunduğu bu ilçemizde ilk dikkat çeken yer İsos harabeleri olarak dikkat çekiyor. Harabelerin Hiti döneminden kalma bir eser olduğunu düşündüğümüz zaman aslında ne kadar önemli olduğunu görmüş oluyoruz. Bu tarihi mekanları gezerken harika bir doğanın içinde bulunduğunu da gözler önünde bulundurmuş olacaksınız.
Roma döneminden kalma birçok eserinde yer aldığı bu harabelerde son iki yıl devam eden kazılarda oldukça fazla eser bulunmuştur. Bu eserlerin ne kadar eski oldukları konusunda çalışmalarını yürüten arkeologların yaptığı araştırmalardan sonra Hitit dönemine eserler olduğunu açıklamasından sonra yabancı turistler de Erzin ilçesine akın etmeye başladılar.
İsos harabeleri içinde yapılan çalışmalarda Roma halkının özellikle tiyatro ve spor faaliyetleri konusunda oluşturduğu alanlar bulunmuştur. Erzin ilçesine gelecek olanların mutlaka ziyaret etmesi gereken bir tarihi mekan burada sizleri bekliyor. Erzin hakkında diğer yerleri kullanıcı yorumlarından öğrenme imkanınız bulunuyor. Zaman kaybetmeden bu güzel ilçede olmak için neredennereye.com üzerinden Erzin otobüs bileti alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr