Düziçi Otobüs Bileti

Düziçi Otobüs Bileti

Düziçi Otobüs Biletleri

Osmaniye Düziçi’de gezilmesi gereken yerler

Öncelikle ismini pek bilmediğimiz bir ilçe olan Düziçi son zamanlarda dikkatleri çekme başarısı göstermiştir. Anadolu topraklarında yaşayan birçok medeniyetin birçok eserinin günümüzde yeni yeni ortaya çıkmalarından sonra dikkatleri üzerine çekmesi bu ilçede yerli ve yabancı turistlerin ilgisini arttırmaya devam ediyor. 
Osmaniye ilinde bulunan bu güzel ilçemizin şehir merkezine olan uzaklığı 33 km’dir. Mesafe olarak çok fazla uzak olmayan bu ilçemizde ziyaret yapmak için Osmaniye’ye gelen ziyaretçilerin mutlaka gitmeleri gerekmektedir. 
Düziçi ilçesine geldiğiniz zaman sizler için ilk önerimiz Harun Reşit kalesine gitme konusunda tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Kalenin özellikle Anadolu topraklarında kurulan ilk kalelerden olması bu konuda dikkatleri üzerine çekmesine yarıyor. Düşmanlara karşı verilen amansız savaşlarda son derece başarılı bir önemi bulunan bu kalenin bugüne kadar ayakta kalması dikkatleri çekiyor. Özellikle son yaptığımız ziyaretimizde can sıkıcı bir durum ile karşı karşıya kaldık. Harun Reşit kalesinin son derece yıprandığını ve artık neredeyse yıkılma aşamasına geldiğini gördük. Bu durum karşısında nasıl bir önlem alınacak merak konusu. 
Bu kaleden sonra sizleri Haruniye kaplıcalarına davet ediyoruz. Özellikle birçok hastalığa şifalı gelen sularının özelliği ile dikkatleri çeken bu kaplıcaya il dışından birçok yerli turist gelmektedir. Kaplıcalarının sularının 48 derece sıcaklıkta bulunması en dikkat çekici detayı olarak bizlere sunuluyor. İşte Osmaniye Düziçi’nde gezilmesi gereken yerlerden bazılarını sizler ile paylaştık. Düziçi otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
 
Düziçi - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Kas Perşembe
açık
15,7 °C
açık
22 Kas Cuma
parçalı bulutlu
12,1 °C
parçalı bulutlu
23 Kas Cumartesi
açık
11,7 °C
açık
24 Kas Pazar
parçalı bulutlu
11,5 °C
parçalı bulutlu
25 Kas Pazartesi
parçalı bulutlu
11,7 °C
parçalı bulutlu