Yolcu Sayısı
1

Bozüyük otobüs bileti

Bozüyük Otobüs Bileti

En popüler Bozüyük otobüs rotaları

Bozüyük otobüs bileti fiyatları, Bozüyük otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bozüyük otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BursaBozüyük150 TL25
OsmaniyeBozüyük550 TL21
AfyonkarahisarBozüyük249 TL17
İstanbulBozüyük300 TL17
AlibeyköyBozüyük300 TL17

Bozüyük otobüs biletleri

Bilecik iline bağlı olan Bozüyük ilçesi, nüfus oranından dolayı il merkezinden daha kalabalıktır. Bölgeden zamanında birçok uygarlık geçmesinden dolayı Bozüyük ilçesi kısa sürede gelişmiştir. Dağlık ve engebeli bir alana sahip olan bölgenin denizden yüksekliği ise 750 metredir. Bölgenin yarı alanı ormanlarla kaplı durumdadır. Bölgede farklı iklim tiplerine aynı anda rastlandığından dolayı Bozüyük ilçesinde tam bir geçiş iklimi hâkim durumdadır. Bölgenin geçim kaynağı ise genel anlamda sanayiciliktir. İlçede Demirdöküm fabrikası, Bozüyük Seramik Sanayi, büyük bir organize sanayi sitesi yer almaktadır. Aynı zamanda Ford Otosan, Ezzacıbaşı, Eti, Demirdöküm, Ak Enerji, Halıser gibi çok fazla fabrika bulunmaktadır.
İlçeye ait yöresel tatlar arasında akla hemen Boza gelmektedir. Boza içmeyi çok sevenler tam merkezi olan Bozüyük ilçesinde aradıklarını bulabilirler. Aynı zamanda yöreye ait olan Bozüyük tatlısı da oldukça meşhurdur. Geçmiş dönemlerde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bozüyük ilçesinde geçmişe dair izlerde mevcuttur. Klasik Osmanlı camilerinin tipik bir örneği olan Kasım paşa Camii, 1525- 1528 yıllarında bölgeye Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. Caminin giriş kapısında ve mihrabın yanında yer alan pencerelerin ahşap kanatlarında ki ahşap işçilikleri insanları adeta büyülemektedir. Caminin 20 metre uzaklığında yer alan Kasım Paşa İmareti de tarihi bir yapı konumundadır. Günümüzde aşevi olarak hizmet vermektedir. İnönü savaşında şehit olanların anısına yaptırılan Metristepe Zafer Anıtı 24 metre yüksekliğinde Metristepe’de yaptırılmıştır. Mesire alanlarından Kömürsu Yaylası yaz dönemlerinde tüm doğa güzelliklerini yansıtmaktadır.
Bozüyük otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr