Yolcu Sayısı
1

Akçaabat otobüs bileti

Akçaabat Otobüs Bileti

En popüler Akçaabat otobüs rotaları

Akçaabat otobüs bileti fiyatları, Akçaabat otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Akçaabat otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
TekkeköyAkçaabat230 TL31
ÇarşambaAkçaabat35 TL22
TermeAkçaabat35 TL21
İyidereAkçaabat15 TL18
FatsaAkçaabat30 TL17

Akçaabat otogarı

  • Akçaabat(462) 228 32 39

Akçaabat otobüs biletleri

Trabzon’un 13 km uzaklığında olan Akçaabat köftesi ile ünlü olan ve herkesin bu köfteyi birde yerinde yemek lazım dediği ilçedir. Ulaşım oldukça rahattır. Yöre Karadeniz kıyısında olmasına rağmen Akdeniz iklimi hâkimdir. Bu nedenle zeytin ağaçları ve narenciye görüp şaşırırsınız. Aynı zamanda ilçede adının vaktiyle Platana diye anılmasına da sebep olan bol miktarda çınar ağacı da sizi karşılamaktadır. Fakat ilçe zamanla burada ticaretin gelişmesi ve paranın da bol olması nedeniyle Akçaabat adını almıştır. İlçede ilk olarak 1297-1330 yılları arasında İmparator Aleksios tarafından, Selçuklulardan korunmak amacıyla denize hâkim bir noktada moloz ve kesme taşlardan oluşan Akçakale’yi ziyaretle başlayabilirsiniz. Ardından bu tarihi geziye Orta mahalle adı verilen ve sit alanı ilan edilen bölgenin sokaklarında Osmanlıdan kalma tarihi çeşmeleri, duvarları, kilise ve şapelleri görüp tarihe yaptığınız kısa yolculuğu tamamlayabilirsiniz.

Bunların dışında ilçeye 5 km uzaklıkta olan ve 1950’li yıllarda insanların gözleri önünde birkaç gün içerisinde oluşan Sera gölü de kuş cıvıltıları eşliğinde yürüyüş yapacağınız sizi her mevsim farklı renklerde karşılayacak olan göl mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Akçaabat da görülmesi gereken yerler arasında listemize eklememiz gereken diğer yerlerden biri de Türkiye’nin en büyük mağarası ünvanına sahip Çalköy mağarasıdır. Mağara içindeki; sarkıt-dikitler ve su ile şelale, görülmesi gereken muhteşem bir güzellik sunuyor. Karadeniz’in o ünlü yaylalarını burada göremeyecek miyiz dediğinizi duyar gibiyim. Elbette ki birçok yerinde olduğu gibi burada da Hıdırnebi Yaylası ve Kayabaşı yaylası özellikle yayla sevenleri eşsiz manzaralarıyla beklemekte. Son olarak, yörenin ünlü tereyağı ve fındığından da alıp gezinizi noktalaya bilirsiniz. Şimdiden iyi gezmeler. Akçaabat otobüs biletini neredennereye.com'dan alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr