Yolcu Sayısı
1

Tutak otobüs bileti

Tutak Otobüs Bileti

En popüler Tutak otobüs rotaları

Tutak otobüs bileti fiyatları, Tutak otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Tutak otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ErzurumTutak35 TL8
AğrıTutak50 TL7
AnkaraTutak100 TL6
GebzeTutak130 TL6
İstanbulTutak130 TL6

Tutak otobüs biletleri

Ağrı ilimizin dağı ile meşhur olduğunu belirtmeye gerek yoktur. Özellikle ilçede bulunan yapıların ve doğal güzelliklerin son derece dikkat çekici detaylarını düşündüğünüz zaman karşınıza çıkan Tutak ilçesi merak edilen yerlerin başında geliyor. Ancak Tutak ilçesinde vakit geçirmek isteyenlere kötü bir haber vermek istiyorum . Tutak ilçesinde o kadar fazla vakit geçirmek için önemli yapıların bulunmadığından dolayı sizlerin ziyaretlerinizi daha önemli noktalara yönlendirmek istiyorum.

Ağrı ilimizde ilk olarak gitmeniz gereken yer olarak Ağrı dağının eteklerini öneriyoruz. Şarkılara , Türkülere konu olan bu muhteşem, heybetli dağ Türkiye’nin en yüksek zirvesi olarak kayıtlara geçişmiştir. Bu özelliği sayesinde diğer ülkelerden görülecek kadar yüksekliğe erişen bu dağı mutlaka yerinden görmelisiniz.
Tutak ilçesine yakın bir mesafede bulunan Doğu Beyazıt kalesi de dikkat çeken bir yer olarak karşımız çıkıyor. Urartular döneminden kalma bu kalenin içerisine bulunan eşyaların son derece önemli ve değerli olması ziyaretçilerin dikkatini çeken bölge olarak karşımıza çıkıyor.Tapınakların ve mağaraların bulunduğu bu kalede mezarlarında bulunması bu kadar önemli eser olmasına neden oluyor. İçerisinde yapılan kazılardan çıkan eserlerin müzeye götürülmesinden sonra neredeyse başlı başına bir müzeye sığacak kadar eşyaların bulunduğunu belirtmek istiyorum.
Kalenin bugüne kadar bu kadar sağlam olarak gelmesi konusunda henüz çözülemeyen gizeminin olmasında kalenin gizeminin giderek artmasına neden olmaktadır. Tutak otobüs bileti alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr