Yolcu Sayısı
1

Turhal otobüs bileti

Turhal Otobüs Bileti

En popüler Turhal otobüs rotaları

Turhal otobüs bileti fiyatları, Turhal otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Turhal otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Turhal95 TL25
AmasyaTurhal140 TL17
KavakTurhal38 TL13
GebzeTurhal500 TL11
SuluovaTurhal20 TL10

Turhal otogarı

  • Turhal(356) 275 31 70

Turhal otobüs biletleri

Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde kalan önemli geçiş güzergahları arasında bulunan Tokat ilimizin en büyük ilçelerinden olan Turhal hakkında sizlere merak edilen soruları cevaplarını vermeye çalışacağız. Özellikle yerli turistlerin son zamanlarda en çok uğradığı Turhal ilçesi içerisinde bulundurduğu doğal güzelliği ve tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ilçelerimizin başında geliyor.
Tokat iline yapacağınız ziyaret sırasında Turhal ilçesi sizlerin gelmesi gereken yerlerin başında geliyor. İlk olarak sizlere tarihi bir yapısı olan Sebastopolis Antik Kenti hakkında bilgiler verelim. Turhal ilçesine sadece 20 km uzaklıkta bulunan bu antik kentin Roma döneminden kalma bir eser olduğunu belirtmek istiyorum. Özellikle son zamanlarda yapılan kazılarda ortaya çıkan eserlerin M.Ö yıllarda üretildiği bilgisine ulaşılmasından sonra bu ilçeye olan talep her geçen gün giderek artmaktadır. Yapılan bu çalışmalardan sonra Sebastopolis Antik Kentine akın eden ziyaretçilerin çıkan bu eserleri yerinde görme fırsatını yakalayacaklardır. İçerisinde bulunan kral mezarları, anfi tiyatrolar ve savaş meydanları ile dikkatleri üzerine çeken Sebastopolis Antik Kenti UNESCO tarafından miras listesine girmeye aday olan yerler arasında gösteriliyor. Anadolu topraklarında kurunla beyliler döneminden de kalma eserlerin bulunduğu Turhal ilçesine geleceğiniz zaman mutlaka tarihi bilgileriniz hafızalarınız yer edinecek ve sizler için önemli hal alacaktır. İşte Sebastopolis Antik Kenti Turhal için son derece önemli olan bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Turhal otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini kullanabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr