Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Tekkeköy Otobüs Bileti

Tekkeköy Otobüs Bileti

Tekkeköy Otobüs Biletleri

 Tekkeköy, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Samsun’a bağlı ilçelerden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak bağlı bulunduğu ilin doğu yakasında yer almaktadır. 

İlçenin tanınmasını sağlayan özelliklerinden bir kesinlikle tarihi yapısıdır. İlçe sınırları içerisinde yerleşim neredeyse bu topraklardaki tarih kadar eskidir. Tekkeköy içerisinde insanların ilk dönemlerine ait mağara yerleşimlerine rastlanmaktadır.  Aynı zamanda bu ilçe içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan mezar kalıntıları çevresinde farklı eşyalar bulunmuştur. Maden işlemeciliği ile yapılan bu eşyaların mezarların yanında bulunması insanlığın ilk dönemlerinde burada yaşayan medeniyetlerin ileri bir seviyede olduğunu kanıtlar niteliktedir.
İlçede önceleri deniz seviyesi iç kesimlerine kadar ulaşmaktadır daha sonradan ise çekilen deniz ile birlikte bu kesimlerde alüvyol bir arazi oluşturmuştur. Bu arazi yapılanması bölgenin ciddi anlamda verimli tarım arazilerine sahip olmasına neden olmuştur. Bu özelliğinden dolayı ve ikliminin de etkisi ile tarım ürünleri konusunda çeşitlilik göstermektedir. İlçe sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile Karadeniz ikliminin temel özelliklerine rastlanmaktadır. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum temel bitki örtüsünün orman olması üzerinde etkili olmuştur. Bu ormanlık alanlar bölgenin ziyaretçisi için eşsiz doğal güzellikler ve mesire alanlarının oluşmasına neden olmuştur.
Karadeniz’in bu harika ilçesine bir seyahat düzenlemek için neredennereye.com adresi üzerinden Tekkeköy otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Tekkeköy - 5 Günlük Hava Tahmini
28 Oca Perşembe
orta şiddetli yağmur
6,4 °C
orta şiddetli yağmur
29 Oca Cuma
hafif yağmur
7,9 °C
hafif yağmur
30 Oca Cumartesi
açık
9,6 °C
açık
31 Oca Pazar
parçalı bulutlu
12 °C
parçalı bulutlu
01 Şub Pazartesi
kapalı
15 °C
kapalı