Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Solhan Otobüs Bileti

Solhan Otobüs Bileti

Solhan Otobüs Biletleri

Gezi yazılarımızda siz değerli okurlarımıza detaylı olarak bilgiler vermeye devam ediyoruz.  Son zamanlarda Bingöl ili hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler ile paylaştık. Şimdi sıra Bingöl ilimizin Solhan ilçesi hakkında merak edilen bilgileri paylaşmaya geldi.
Öncelikle Bingöl ilinde bulunan Solhan ilçesi doğal güzellikleri bünyesinde barındıran bir ilçemiz olarak karşımıza çıkıyor. Bu ilçemize ilk yaptığınız ziyaret sırasında sizlere ilk önerimiz Turna gölü olacaktır.  Özellikle gölün kış aylarında beyaza bürünmesinden sonra ortaya çıkan görüntüsü ziyaretçilerin dikkatinden kaçmıyor. Gölün bir doğal güzellik olduğu konusunda sizlere buraya gittiğiniz Zaman daha yakından göreceksiniz. 
Bingöl ilçesinde bulunan bir diğer doğal güzellik ise Hazerşah köyüdür. Solhan ilçesine son derece yakın olan bu köyde yeşillerin içinde bulunan yapılar buranın adeta bir tarihi bölge görüntüsünde olmasına neden oluyor.  Buraya gelen ziyaretçilerin en dikkat çektiği yerlerin başında gelmesi Solhan hakkında merak edilen yerlerin oraya çıkmasına neden oldu. Köyde yaz aylarında yapılan şenliklerin oldukça fazla rağbet görmesi yöre halkının mutlu olmasına neden oluyor. 
Son olarak sizlere Solhan ilçesinde bulunan Bingöl yüzen ada Hakkında Bilgi verelim. Turna gölünün hemen üst kısmında bulunan bu adanın bir doğa harikası olmasını belirtmek istiyorum.  Adanın içerisinde bulunan yeşilliklerin ve adanın mavi suyunun gelenleri harika bir görüntü oluşturması dikkatleri üzerine çeken bir yer olmasına neden oluyor. Solhan otobüs bileti alarak ilçeyi keşfedebilirsiniz. 
 
Solhan - 5 Günlük Hava Tahmini
03 Mar Çarşamba
hafif kar yağışlı
2 °C
hafif kar yağışlı
04 Mar Perşembe
açık
0,1 °C
açık
05 Mar Cuma
açık
1 °C
açık
06 Mar Cumartesi
az bulutlu
1,6 °C
az bulutlu
07 Mar Pazar
hafif kar yağışlı
3 °C
hafif kar yağışlı