Silopi Otobüs Bileti

Silopi Otobüs Bileti

Silopi Otobüs Biletleri

Doğu Anadolu bölgesi içerisinde bulunan tarihin en eski devletlerine uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olan Şırnak ilinin en bilindik ilçesi olan Silopi hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler ile paylaşacağız. Özellikle son zamanlarda bölgede yaşanan olaylardan sonra yerli ve yabancı turistlerin tercih etmediği ilçelerin başında gelen Silopi hakkında bilmeniz gereken önemli yerleri sizler için araştırdık.

 

Yazımızın başında sizlere söylediğimiz gibi Silopi ilçesi son derece önemli bir tarihi yapıya sahip. İçinde bulundurduğu kalıntılar ile tüm dikkatleri üzerine çeken bu ilçemizde Ören yerleri ilk dikkat çeken bölgelerin başında gelmektedir. Özellikle Silopi’de bulunan Finik Ören yeri ,Şah Ören yeri , Babil ören yeri ,kasrik ören yeri ilk dikkat çeken yerler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kale bakımından da son derece zengin olan Silopi ilçesinde ilk olarak dikkat çeken kalenin Silopi kalesi olduğunu belirtmek istiyorum. Sonra Çağlayan Kalesi , Said Bey Kalesi, Finik Kalesi ve Babil kalesi ilçede bulunan son derece önemli yerler olarak dikkat çekiyor. Karşımıza çıkan bu tarihi güzellikleri gezerken sizler unutulmaz anlar yaşayacaksınız ve birbirinden önemli eserleri bünyesinde barındıran Silopi ilçesine bir daha gelmek için can atacaksınız. Son derece önemli bir geçmişi bulunan Şırnak’ın Silopi ilçesinde yapılan bu eserlerin tarih kokan eserler olduğunu görmek için mutlaka ilçeye ziyaret gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Silopi otobüs bileti almak için neredennereye.com kullanabilirsiniz. 

Silopi - 5 Günlük Hava Tahmini
25 Nis Perşembe
açık
9,1 °C
açık
26 Nis Cuma
açık
17,2 °C
açık
27 Nis Cumartesi
parçalı bulutlu
18,6 °C
parçalı bulutlu
28 Nis Pazar
açık
20,1 °C
açık
29 Nis Pazartesi
orta şiddetli yağmur
20,8 °C
orta şiddetli yağmur