Yolcu Sayısı
1

Seydişehir otobüs bileti

Seydişehir Otobüs Bileti

En popüler Seydişehir otobüs rotaları

Seydişehir otobüs bileti fiyatları, Seydişehir otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Seydişehir otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ManavgatSeydişehir200 TL35
KonyaSeydişehir170 TL12
AnkaraSeydişehir320 TL9
KuluSeydişehir170 TL8
AlanyaSeydişehir280 TL6

Seydişehir otogarı

  • Seydişehir(332)

Seydişehir otobüs biletleri

Seydişehir, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Konya’ya bağlı ilçelerden bir tanesidir. Seydişehir ilçesi Akdeniz’in Göller yöresi sınırları içerisinde yer alır. Bu bölgenin tarihine bakıldığında ilçenin geçmişinin prehistorik tarih öncesi zamana kadar dayandığı görülmektedir. Yaklaşık olarak MÖ.5000’li yıllara kadar uzanmaktadır. İlçe bağlı bulunduğu ilin su kaynakları bakımından en zengin bölgesidir. Bu nedenle tarihi boyunca yerleşime açık olmuş ve farklı medeniyetler tarafından yerleşim merkezi olarak tercih edilmiştir. Aynı bölge içerisinde yapılan arkeolojik çalışmalarda pek çok tarihi ve kültürel değer taşıyan kalıntıya rastlanmıştır. Bu kalıntılardan kurtarılabilir olanları Konya müzesinde sergilenmektedir. Aynı şekilde ilçe sınırların içerisinde yer alan Karabulak, Bodastandere, Dikilitaş, Akçalar köylerindeki höyükler Hitit ve Frig yerleşiminin bulunduğuna dair kalıntıları ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda ilçe sınırları içerisinde genellikle Roma döneminin hakimiyeti altında olduğu zamanlardan kalma klasik çağa ait yapılara rastlamak mümkündür. Tarihi içerisinde bölgeye Türkmenlerin gelmesi ise Anadolu Selçuklular dönemine rastlamaktadır. Anadolu Selçuklu döneminde bölgeye yerleşen Türkmen beylikleri zaman içerisinde bölgenin Türkleşmesine katkıda bulunmuşlardır. Bununla birlikte bağlı bulunduğu şehir olan Anadolu Selçuklu devletine başkentlik yapmıştır. Bu nedenle aynı döneme ait kalıntılara da ilçe içerisinde rastlamak mümkündür.

İlçe coğrafi olarak Torosların kuzeyine kurulmuştur. Tarımsal üretim açısından son derece önemli sulak ovalar bulunmaktadır. Beyşehir ve Buğla Gölü ile bağlantıları bulunmaktadır. Tarihin ve doğanın buluştuğu İç Anadolu’nun bu nadide ilçesini tanımak için neredennereye.com üzerinden Seydişehir otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr