Yolcu Sayısı
1

Selim otobüs bileti

Selim Otobüs Bileti

En popüler Selim otobüs rotaları

Selim otobüs bileti fiyatları, Selim otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Selim otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ErzurumSelim200 TL23
ErzincanSelim450 TL18
PasinlerSelim100 TL17
BayrampaşaSelim600 TL17
HorasanSelim50 TL15

Selim otobüs biletleri

Selim, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kars’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde kalmaktadır. Bu noktada yapılan tarihi kazı çalışmalarının yetersiz olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte elde edilen bulgular neticesinde içerisinde bağlı bulunduğu il nedeni ile ilçenin kökeninin de oldukça eski dönemlere rastladığı düşünülmektedir. Bunun nedeni Anadolu’nun birçok noktası gibi eski Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Tarihinin milattan önce 5000’li yıllara dayandığı düşünülmektedir.

Daha sonra buraya göç eden Türklerin yerleşmesi ile bölgede yerleşik yaşamın en önemi adımları atılmıştır. Bölgenin Osmanlı hakimiyetine girmesi ise Kanuni Sultan Süleyman zamanına tekabül etmektedir. Bölge Osmanlı kontrolüne geçmeden önce farklı Anadolu beyliklerinin hakimiyeti altına kalmıştır.
Selim ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kuyucuk Kuş Cenneti, Sarıkamış Kayak Merkezi, Kars Büyük Katedral, Kars Selçuklu Sarayı, İnkaya Micingirt Kalesi, Kurbanağa Mağarası, Allahu Ekber Dağları, Evliya Camii, Tigran Honents Kilisesi, Kars Müzesi yer almaktadır.
Selim ilçesi bağlı bulunduğu coğrafi bölge ve yükseltisi nedeni ile karasal iklimin özelliklerini sergilemektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir.
Bu durum tarımsal üretimi üzerinden etkili olduğu gibi dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerine de etkili olmuştur. Doğunun gözelliklerini koruyan bu nadide ilçeye en yakın zamanda bir seyahat düzenlemek için neredennereye.com adresi üzerinden Selim otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr