Yolcu Sayısı
1

Sarıkamış otobüs bileti

Sarıkamış Otobüs Bileti

En popüler Sarıkamış otobüs rotaları

Sarıkamış otobüs bileti fiyatları, Sarıkamış otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Sarıkamış otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ErzincanSarıkamış450 TL17
HorasanSarıkamış50 TL16
PasinlerSarıkamış100 TL15
AşkaleSarıkamış250 TL14
TuzlucaSarıkamış200 TL13

Sarıkamış otobüs biletleri

Sarıkamış, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kars’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin etimolojik isminin nereden geldiğine dair çeşitli kaynaklar farklı söylemler bulunmaktadır. Bu bölgenin ismini nereden aldığına dair en yaygım söylem ise bölgede bulunan Bebek Gölü kuruduğunda ortaya çıkan kamışların sarı olarak göründüğüdür. Bu nedenle Bölgeye Sarıkamış isminin verildiği düşünülmektedir.

Bu bölge Anadolu’nun birçok noktası gibi tarihi bakımdan zengin bir yerdir. Bunun nedeni Anadolu toprakları üzerinde geçmişte birbirinden farklı köklü medeniyetlerin yaşamış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle farklı dönemlere ait tarihi ve kültürel eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Yapılan bu ev sahipliği bölgelerin ziyaretçileri için bugün farklı noktalarda elde edemeyecekleri avantajlar sağlamaktadır. Anadolu’nun farklı noktaları arasında Sarıkamış da bulunur. Bu bölgede ise tarihi olarak özellikle Ruslardan kalma eserlere rastlanmaktadır. Bunun nedeni tahmin edilebileceği gibi Rusların yakın dönemde bu bölgeyi işgal altında tutmuş olmalarından kaynaklanmaktadır. Çar Nikola kilisesi Sarıkamış sınırları içerisinde Rusların bırakmış oldukları eserlere verilebilecek örneklerden yalnızca bir tanesidir. Bu tarihi nokta özellikle ziyaretçi çeker.
Kars yükseltisi son derece yüksel olan illerden bir tanesidir. Bununla birlikte coğrafi konumundan dolayı karasal iklim bölgesinin içerisinde kalır ve yükselti ile bu özelliği birleştiğinde ülke sınırları içerisinde karasal iklimin en sert görüldüğü noktalardan biri haline gelmektedir.
Doğu Anadolu’nun güzelliklerini sunan bu ilçeyi yakından tanımak için neredennereye.com Sarıkamış otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr