scorecardresearch

Ortaca Otobüs Bileti

Ortaca Otobüs Bileti

Ortaca Otobüs Biletleri

Ortaca, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bağlı bulunduğu ilin doğusunda yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Köyceğiz, Dalaman, Fethiye,  Akdeniz ile komşuluk içerisindedir.

Bu ilçe önceden Köyceğiz’e bağlı bir konumda bulunmaktadır. Zaman içerisinde idari anlamda gelişmesi ile birlikte Köyceğiz’den ayrılarak 1987 yılında ilçe haline gelmiştir. Bu ilçenin sınırları içerisinde Dalyan beldesi bulunur. Dalyan hem ülke içerisinde hem de dünyada sayılı doğal alanlardan biri olarak kabul edilmektedir. İlçenin bu turizm mekanı yıl içerisinde oldukça fazla ziyaretçiyi ağırlamasına neden olmaktadır.  Bu nedenle tartışma getirmez ki Ortaca, Muğla ilinin en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Akdeniz bölgesinin sınırında kurulan bu ilçe Antalya ve İzmir illerine eşit mesafede yer almaktadır. Fethiye ve Marmaris bölgelerinin ortasında yer alması ve dikkat çekmesi ile Ortaca ismi kedisine verilmiştir. Ortaca gelişmiş bir ilçe olup bünyesinde ekonomik faaliyet olarak ticaret, tarım, turizm, sanayi gibi alanları barındırır. Bağlı bulunduğu il içerisinde sanayi sıralamasında beşinci ilçe olarak yer almaktadır. İlçenin demografinin yapısının oldukça büyük kısmını eğitimli kişiler oluşturmaktadır.

Ortaca iklimsel olarak Akdeniz ikliminin özelliklerini sergilemesinin yanı sıra gerek toprak özellikleri bakımından gerekse iklimsel özellikleri nedeni oldukça bereketli ovaları bünyesinde barındırmaktadır. Muğla’nın bu en değerli ilçelerinden biri olan nadide de ilçe kısa bir seyahat için neredennereye.com üzerinden Ortaca otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Ortaca - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Ara Pazartesi
orta şiddetli yağmur
15,9 °C
orta şiddetli yağmur
19 Ara Salı
hafif yağmur
14,3 °C
hafif yağmur
20 Ara Çarşamba
hafif yağmur
13,9 °C
hafif yağmur
21 Ara Perşembe
hafif yağmur
14,4 °C
hafif yağmur
22 Ara Cuma
şiddetli yağmur
12 °C
şiddetli yağmur