Yolcu Sayısı
1

Kozluk otobüs bileti

Kozluk Otobüs Bileti

En popüler Kozluk otobüs rotaları

Kozluk otobüs bileti fiyatları, Kozluk otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kozluk otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BitlisKozluk150 TL9
GaziantepKozluk430 TL9
BismilKozluk150 TL7
OsmaniyeKozluk480 TL7
AdanaKozluk500 TL6

Kozluk otobüs biletleri

Kozluk, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Batman’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçenin halk arasında bilinen bir başka ismi ise Hazo’dur. Tarihin köklerini en derin saldığı nadir ilçelerden bir tanesidir. Her ne kadar yetersiz olsa da bugün yapılan çalışmalar bunu ortaya çıkarmıştır. Tarihinin milattan önce sekiz binli yıllara kadar dayandığı düşünülmektedir. Buna bağlı olarak sınırları içerisinde oldukça fazla tarihi ve kültürel değeri bir arada yaşatmaktadır.

Kozluk ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kozluk Kalesi, Malabadi Köprüsü, Hızır Bey Camii, Zeynel Bey Kümbeti, Rabat Kalesi, Hasankeyf Kalesi, El Rızk Cami, İmam Abdullah Zaviyesi, Mor Kiryakus Manastırı, Hasan Keyf Ören Yeri yer almaktadır.
Kozluk ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, kuru dolma, ayran çorbası, içli köfte, bumbar, yoğurtlu Leben yer almaktadır.
Doğu Anadolu eski dönemlerinden bu yana insanların ilgisini cezbeden noktalardan biri olmuştur. Bunun nedeni kendi içerisinde saklamış olduğu el değmemiş güzelliklerdir. Bu güzellikler insanların ilgisini olabildiğince çekebildiği gibi son derece de az kişi tarafından bilinirler.
Sizde aileniz ve yakın arkadaşlarınız ile birlikte Doğu Anadolu’nun saklı kalmış noktalarından biri olan bu yere harika bir gezi düzenleyebilirsiniz. Bu harika gezi için neredennereye.com adresi üzerinden Kozluk otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr