Yolcu Sayısı
1

Batman otobüs bileti

Batman Otobüs Bileti

En popüler Batman otobüs rotaları

Batman otobüs bileti fiyatları, Batman otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Batman otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
CeyhanBatman60 TL21
SiverekBatman200 TL21
DudulluBatman150 TL14
AğrıBatman400 TL13
PatnosBatman350 TL13

Batman otogarı

  • Batman(488) 214 17 49

Batman otobüs biletleri

Eşsiz bir tarihe tanıklık eden kiliseleri, mağaraları, manastırları, doğal güzellikleri ve damak çatlatan lezzetleri ile ülkemizin dikkat çeken şehirlerinden olan Batman gezip görülmeye değer pek çok yere ev sahipliği yapmaktadır.

Batman Ulaşım

Şehre havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlamak mümkün olsa da karayolu ulaşımı daha çok tercih edilmektedir denebilir. Çünkü Ankara ve İstanbul’dan direkt uçuşlar yapılsa da diğer illerden Batman’a havayolu ile ulaşım sağlamak için aktarmalı seferler düzenlenir. Karayolu ulaşımında ise Batman otobüs seferleri hayat kurtarıcı niteliğindedir. Ülkemizin hemen her yerinden Batman’a düzenli olarak otobüs seferleri düzenlenir. Star Batman, Best Van Turizm, Lider Siirt Turizm, Has Diyarbakır, Star Diyarbakır, Vangölü Turizm, Siirt Baykan Jet Turizm, Mis Amasya, Öz Diyarbakır, Metro Turizm, Adıyaman Gülaras ve Yeni Diyarbakır şehre düzenli olarak yolcu taşıma hizmeti sunan Batman otobüs firmaları arasında yer alır.

Batman Otobüs Bileti Fiyatları

NeredenNereye.com ise Batman otobüs bileti satın alabilmeniz için size kolay ve güvenli bir yol sunar. Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanıyla hizmet veren sitemiz üzerinden Batman’a otobüs biletinizi birkaç dakika içinde alabilir ve bunun yanında pek çok avantaj sahibi de olabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ya da mobil uygulamamız aracılığı ile ana sayfamızı ziyaret edip burada yer alan arama bölümünden hareket edeceğiniz ili ve varış yeriniz olan Batman’ı seçerek işe başlayabilirsiniz. Ardından seyahat tarihini de seçerek aratma yapabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra karşınıza belirlediğiniz kriterlere uygun olan otobüs seferleri listelenecektir. Bu listeleme sayfasında Batman otobüs firmaları arasında Batman otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca seyahat edeceğiniz otobüste wi-fi ve tv ekranı gibi özelliklerin olup olmadığını da görebilirsiniz. Buradan yapacağınız seçimin ardından vereceğiniz birkaç kişisel bilginin ardından Batman ucuz otobüs bileti için satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Satın aldığınız ucuz Batman otobüs bileti için iptal etme işlemi yapmak istemeniz halinde ise bu işlemi de bir tık ile gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik sefer saatine son 24 saat kalana kadar yapabileceğiniz bu işlemden dolayı hiçbir ücret kesintisi yapılmaz. Biletinizin tüm bedeli aynen tarafınıza iade edilir.

İstanbul’dan yaklaşık 1545 km, İzmir’e 1540 km, Ankara’ya ise 1010 km uzaklıkta olan Batman’a vardığınızda ise Batman otogarı son durak olacaktır. Batman otogarı şehir merkezine yaklaşık 3,5 km mesafede yer alır.

Batman Gezi Rehberi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Batman; Siirt, Mardin, Bitlis, Diyarbakır ve Muş ile komşudur. Bölge olarak pek çok medeniyete kucak açmış bir yerde olması nedeniyle Batman’da da görülüp gezilmesi gereken önemli yerler bulunmaktadır.

Batman Gezilecek Yerler

Ülkemizin 72. Şehri olan Batman’da gezilecek yerler arasında mağaralar, kiliseler, manastırlar kadar birçok doğal güzellik de bulunur. Bunlardan birkaçına değinmek gerekirse;

Batman deyince akla ilk gelen yer Hasankeyf’tir. Ünü ülke sınırlarını aşan Hasankeyf’in tam olarak ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Bugün hala birkaç tanesi mesken olarak kullanılan pek çok mağaraya sahip olan Hasankeyf tarihi bir yerleşim yeridir. Hasankeyf’te bulunan medreseler, rasathaneler ve darüşşifalar bu bölgenin döneminin ilim ve kültür merkezi olduğuna dair ipuçları verir. Tarihi değeri nedeniyle sit alanı ilan edilen ve koruma altına alınan Hasankeyf ne yazık ki çok yakın bir zamanda GAP projesi nedeniyle sular altında kalacaktır.

Geçmişi 4 bin yıl öncesine kadar uzandığı tahmin edilen Hasankeyf mağaraları günümüze gelene dek orijinal hallerinden bir şey kaybetmemişlerdir. Sümer, Asur ve Babil uygarlıklarının barınma amacıyla kullandıkları bu mağaralar görenleri kendine hayran bırakacak güzelliktedir.

Derince ve büyük kanyonlardan oluşan Hasankeyf Ören Yeri, mağara evleri ve kanyonlardan meydana gelir. Görenleri kendine hayran bırakan Hasankeyf Ören Yeri ziyaretçilerine bol bol fotoğraflık kareler sunar.

Güzel Türkçe’mizde deyim olarak kullanılan ve çok sayıda geleni gideni olan yer anlamına gelen “yolgeçen hanı” buradan dilimize yerleşmiştir. Hasankeyf Kalesi’nin hemen altında yer alan ve bin kişi kapasitesinde olduğu tahmin edilen bu han aslında doğal bir mağaradır. Giriş kısmı Dicle Nehri’ne bakmaktadır. Mağaranın içinde Hasankeyf Kalesi’ne giden gizli bir yol ve temiz suların saklandığı bir mahzen bulunmaktadır. Yalnızca suyun üzerinden ulaşımın sağlandığı zamanlarda bu mağarada Dicle Nehri’nin karşı kıyısına geçmek için sıra bekleyenlerin durup dinlendiği ve gerekirse geceyi burada geçirdikleri bir yer olmuştur. Günümüzde de bu özelliğini koruyan mağaranın her gün farklı farklı yüzlerce ziyaretçisi olmaktadır. Ayrıca turistlerin de yoğun ilgisini çekmektedir.

Garzan Çayı üzerine inşa edilmiş olan bu köprü İpek Yolu’nun devamlılığını sağladığı için stratejik bir öneme sahiptir. İlk Çağ’da inşa edilen ve Orta Çağ’ın ilk yarılarına kadar işlev gören köprü bugün yıkık bir durumdadır.

Batman Mutfağı

Batman mutfağı, diğer tüm Doğu ve Güneydoğu illerinde olduğu gibi et ve hayvansal ürünler bakımından zengin bir mutfaktır. Yemekler bol yağlı ve baharatlıdır. İçli köfte, sumaklı dolma, mumbar dolması, bağırsak dolması, çiğ köfte ve Şam böreği popüler olan Batman lezzetleri arasında ilk sıralarda yer alırlar.

Batman Hatırası

Batman gezisi dönüşünde kendinize bir hatıra ya da sevdiklerinize küçük birer hediyelik eşya satın almak isterseniz ilk olarak tercihinizi geleneksel el sanatları ürünlerinden yana kullanabilirsiniz. Bu konuda ilk olarak tavsiye edeceğimiz geleneksel dokumacılık sanatının ürünleridir. Her ne kadar unutulmaya yüz tutmuş bir sanat olsa da günümüzde birkaç esnaf tarafından sürdürülmeye çalışılmaktadır. Bunun dışında iğne oyası, dantel, kanaviçe nakışı, yün çoraplar ya da el örmesi ürünler de tercih edebilirsiniz.

Batman Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr