Kavak Otobüs Bileti

Kavak Otobüs Bileti

Kavak Otobüs Biletleri

Son zamanlarda oldukça fazla rağbet gören yerlerin başında gelen Karadeniz’de bulunan ender güzellikleri bünyesinde barındıran Samsun’un en değerli ilçelerinden olan Kavak hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Doğal güzellikleri , tarihi yapıları ile son derece ünlü olan bu ilimizin Kavak ilçesi gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 
Öncelikle tarih konusunda her zaman Samsun ilimizin son derece önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Kurtuluş Savaşı yıllarında ilk adımların  bu ilimizde atıldığını düşündüğümüz zaman ne kadar önemli eserlerin bulunduğu kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Son derece önemli olan Kavak ilçesi bu yerlere yakın bir ilçe olarak gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 
Kavak ilçesinde sizleri gitmenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz yerlerin başında bir höyük gelmektedir. Kavak ilçesinde bulunan Kaledoruğu höyüğü hakkında birçok inceleme yazısı yazılmıştır. Ancak içerisinde bu kadar önemli eserlerin olduğu konusunda bilgi bulunmayan bu höyük tarihin bilinen en eski yerleşim yerleri olduğundan son derece önemli bir yer. 
Özellikle höyüğün içerisinde yapılan kazılarda ortaya çıkan eserlerin M.Ö dönemlerde kaldığını düşündüğümüz zaman Kavak ilçesine ziyaretlerin neden bu kadar fazla olduğunu anlayacaksınız. Bu durum karşısında tek yapmanız gereken Samsun’a geldiğiniz andan itibaren Kavak ilçesine unutulmaz bir ziyaret gerçekleştirmek ve bu güzide ilçemizde bulunan yerleri ziyaret ederek unutulmaz dakikalar geçirmek olacaktır. Kavak otobüs bileti almak için neredenereye.com adresini kullanabilirsiniz. 
 
Kavak - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Ara Pazartesi
hafif yağmur
10,5 °C
hafif yağmur
17 Ara Salı
parçalı az bulutlu
10,1 °C
parçalı az bulutlu
18 Ara Çarşamba
açık
11,3 °C
açık
19 Ara Perşembe
açık
12,8 °C
açık
20 Ara Cuma
parçalı az bulutlu
12,8 °C
parçalı az bulutlu