Yolcu Sayısı
1

Karamürsel otobüs bileti

Karamürsel Otobüs Bileti

En popüler Karamürsel otobüs rotaları

Karamürsel otobüs bileti fiyatları, Karamürsel otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Karamürsel otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
OrhangaziKaramürsel200 TL27
BalıkesirKaramürsel640 TL16
BoluKaramürsel470 TL15
BursaKaramürsel368 TL15
AkçakocaKaramürsel310 TL13

Karamürsel otobüs biletleri

İzmit’e bağlı bir ilçe olan Karamürsel pehlivanları ile meşhurdur ve pehlivanlar kenti olarak anılmaktadır. Gazanfer Bilge, Ahmet Taşçı ve Aydın Demir gibi ünlü yağlı güreşçi pehlivanlar bu ilçede yetişmişlerdir. Bölge ismini Osmanlı’nın ilk kaptanı deryası olan Karamürsel Paşa’dan almıştır. Tarihi M.Ö 1200 yıllarına uzanan ilçede ilk olarak Hitit Uygarlığının egemen olduğu bilinmektedir. Firgyalılar, Lydialılar ve Persler daha sonraki dönemde bölgede hüküm sürmüş ve Roma ile Bizans dönemlerinden 1327 yılı ile beraber Osmanlı egemenliğine girmiştir. Kurtuluş Savaşı sonrası ise işgalden kurtularak 1924 yılında ilçe unvanı almıştır.


Gezilecek yerler
Adını aldığı Osmanlı’nın ilk Kaptan-ı deryası olan Karamürsel Paşanın mezarı ilçede bulunmaktadır. İlçede ilk olarak görülmesi gereken yerlerin başında gelen bu mezarda taşa oyulmuş olan Kadırga resmi büyük ilgi görmektedir. İlçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Akpınar köyüde, içinde bulunan Akpınar memba suyu ile ilgi çekici bir yerdir. İlçenin 8 km uzağında yer alan Başdeğirmen Mesire alanı da 225 yıllık çınar ağacı ile meşhurdur ve bu alanda piknik severler için değerlendirilebilir bir bölgedir. Karamürsel otobüs bileti NeredenNereye.com'da!

Ne yenir
Karamürsel balık restoranları ünlü bir ilçedir. Bölgede çok sayıda balık restoranı yer almaktadır ve Karamürsel’de en çok ilgi gören lezzet ise tuzda balıktır. Özellikle ramazan ayında yapılan ve yöreye özgü bir lezzet olan simit dolması da bugüne kadar tatmadığınız eşsiz lezzetler arasında yer almaktadır.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr