Gürün Otobüs Bileti

Gürün Otobüs Bileti

Gürün Otobüs Biletleri

 Gürün Sivas'ın güneyinde bu şehre bağlı olarak bilinen bir ilçedir. Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi arasında üç bölgeyi birbirine bağlayan bir ilçedir. Gürün, Tohma Havzası civarında bulunmaktadır. Gürün de bulunan bir göl vardır ve bu gol çok temiz ve berraktır havanın değişimine oranla o da renk değiştirmekte bu özelliği onu diğer gollerden farklı kılan bir tabiat harikasıdır.

 
Gökpınar gölü doğal yaşam alanı buraya gelen ziyaretçilerin oturacakları alanlar gol etrafındaki yeşil alanlar ve gölün tertemiz havasını içine çekip bir sandalla gölün keyfini çıkarmak için bir gezi huzur alanıdır. İnsanlar buraya gelip dinlenmekte ve gol manzarası karşısında yemekler yapıp sohbetler etmektedir.
 
Anadolu’nun Türkleşip İslamlaşması etkileri bu bölgede çok güzel kalıntıları vardır. Önemli zatların isimlerini alan türbe ve tarihi alanlar yer alıp ziyaretçilere açık bir haldedir. Ayrıca Gürün soğul vadisi de bölgenin ilgi çekici yerleri arasında yer almaktadır. Kayaların aşınarak ikiye ayrılması ve bazı ağaçların da vadinin etrafında kayaların arasında çıkması tamamen doğanın harika örneklerinin sonucudur.
 
Gürün de ayrıca çeşitli yöresel giyimler de vardır bayanların taktiği sallar çeşitli motif ve desenlerle hem satılıp hem kullanılmakta ve insanların ilgi odağı olmuş durumdadır. Guruna ait dut pekmezi dut pestili ekşili köfte içli köfte gibi kendi yörelerine ait yemekleri ve kendi kültürel müzikleri türküler ninnileri vardır. Kına gecesi düğün gibi eğlence dolu bir düğün anlayışları bulunmaktadır. Gürün otobüs bileti satın almak için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Gürün - 5 Günlük Hava Tahmini
06 Ağu Perşembe
açık
28,6 °C
açık
07 Ağu Cuma
açık
29,4 °C
açık
08 Ağu Cumartesi
açık
29,5 °C
açık
09 Ağu Pazar
açık
30,7 °C
açık
10 Ağu Pazartesi
açık
29 °C
açık