Eynesil Otobüs Bileti

Eynesil Otobüs Bileti

Eynesil Otobüs Biletleri

Eynesil, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan, Giresun’un bir ilçesidir. Trabzon sınırında yer almaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin içerisinde bulunan ilçe bölgenin fiziki ve kültürel özelliklerini son derece iyi şekilde yansıtmaktadır. Tarihi açıdan bakıldığında köklü geçmişe sahip olan Karadeniz noktalarından biridir. Bu alana gerçekleştirilen yerleşimin tarihinin MÖ.1500’lere kadar dayandığı düşünülmektedir. Yöre, belli bir dönem boyunca Yunan medeniyetinin hükmü altında kalmıştır ve bu döneme ait izler de taşımaktadır. Eynesil sınırları içerisinde yer alan ve oldukça değerli bir eser olan Görele Kalesi, bu dönemde inşa edilmiştir. 

İlçe sakinleri günümüzde de Karadeniz insanının sıcak kültürünü son derece hoş şekilde yaşatmaya çalışmaktadır. Yöre insanları sıcak kanlı olmaları ile tanınır. İlçenin coğrafi özelliklerine değinmek gerekirse dağlık bir alan üzerine kurulmuştur. Yöre sınırları içerisinde tipik Karadeniz ikliminin özellikleri görülür. Yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Her mevsim yağış alması ile birlikte en fazla yağış alan bölgelerden biri haline gelmektedir. Buna bağlı olarak da oldukça geniş bir bitki örtüsü görülür. İlçe sınırları içerisinde akarsu olarak, Topallı ve Dizgine akarsuları mevcuttur. 
 
İlçenin başlıca ekonomik kaynağı olarak tarım gösterilir. Geniş tarım ürünleri yelpazesinde üretilen tarım ürünlerinin satışı ile birlikte bir gelir kaynağı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra balıkçıkta ekonomik faaliyetlerden bir tanesidir. Karadeniz’in bu sıcak insanlarla ve eşsiz doğal güzelliklerle çevrelenmiş ilçesini ziyaret etmek için neredennereye.com üzerinden Eynesil otobüs bileti satın alabilirsiniz.