Yolcu Sayısı
1

Giresun otobüs bileti

Giresun Otobüs Bileti

En popüler Giresun otobüs rotaları

Giresun otobüs bileti fiyatları, Giresun otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Giresun otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
OrduGiresun120 TL40
BeşikdüzüGiresun20 TL26
VakfıkebirGiresun25 TL25
İstanbul (Anadolu)Giresun400 TL21
TireboluGiresun25 TL17

Giresun otogarı

  • Giresun(454) 215 01 27

Giresun otobüs biletleri

Giresun otobüs bileti almak için kapsamlı bir araştırma yaptığınızda şehrin otobüs ağının oldukça geniş olduğunu görebilirsiniz. Geniş çaplı bir ulaşım hizmeti alınması özellikle son dönemlerde yapılan yol çalışmalarına da bağlanmaktadır. Tüneller, yeni yapılan yollar Giresun’a ulaşmayı çok daha kolay kılmaktadır.

Yalnızca yollar da değil, otobüslerde yapılan yenilikler de yolculukların keyifle gerçekleşmesini sağlamaktadır. Giresun otobüs bileti alıp şehre gitmek eskisi kadar zor ve zahmetli değildir. Kişi kendi otomobilinde olduğu gibi otobüste de konforlu şekilde yolculuk edebilmektedir. Otobüslerde eskiden olduğu gibi ne aç kalmak ne de rahatsız hissetmek mümkün değildir. Herkes dilediği gibi yolculuk yapabilmektedir.

Giresun’a Nasıl Gidilir?

Giresun otobüs seferleri üzerine bir araştırma yaptığınızda otobüs terminalinin her gün yüzlerce kişiye ev sahipliği yaptığını görebilirsiniz. Bu bakımdan Giresun yolcularının büyük çoğunluğunun otobüsü tercih ettiğini söylemek çok doğru olacaktır. Bununla beraber Giresun otobüs seferleri, ekonomik ve konforlu kabul edilmektedir.

Giresun yolculuğu planlayan kişiler aynı zamanda havayolunu da tercih edebilmektedirler. Havayolunu özel kılan durum ise Giresun Ordu arasındaki denizin doldurularak inşa edilmesidir. Bu noktada oldukça kapsamlı bir hizmet alındığını söylemek de mümkün olabilmektedir. Ne var ki uçak biletleri her zaman otobüs biletleri kadar ekonomik olmayabilir. Bu sebeple uçağa kıyasla otobüsle Giresun’a giden kişi sayısı daha fazladır.

Giresun Otobüs Firmaları

Giresun ucuz otobüs bileti bulmuşken seyahat etmek isterim diyenlerden biriyseniz, ekonomik biletleri değerlendirmelisiniz. Bölgede sık kullanılan otobüs firmalarının, çoğu zaman çok ekonomik olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Bu bakımdan Giresun ucuz otobüs bileti bulmak çok da zor olmamaktadır.

Ucuz otobüs bileti bulunabilen firmaların başında Ali Osman Ulusoy ve Tokat Yıldızı otobüs firmaları gelmektedir. Bu firmalar dışında Doğu Karadeniz, Kaptanoğlu Seyahat ve Sakarya Vib Turizm de sık sık tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır.

Lüks Karadeniz, Mavi Karadeniz Turizm, Rize Ses Turizm ve Fındıkkale sıklıkla kullanılan otobüs firmalarıdır. Bunlar dışında Kamil Koç ve Metro otobüs firmaları da Türkiye genelinde yolcu taşımaktadır.

Giresun Otobüs Bileti Fiyatları

Giresun otobüs bileti fiyatları sizin geleceğiniz konuma göre farklılık göstermektedir. Kişi, uzak bir şehirden gelirse biraz daha maliyetli bilet alabilmektedir. İstanbul’dan Giresun’a gelmek isteyen kişiler, ortalama olarak 110-120 TL arasında otobüs bileti fiyatı ödemektedir. Aynı şehre, Ankara’dan gelmek isterseniz bu durumda 75 ila 80 TL arasında ücret ödemeniz gerekmektedir.

İzmir’den Giresun’a gelmek isteyen yolcular, 130 TL civarında otobüs bileti ücreti öderken Rize’den Giresun’a gitmek isteyenler, 30 TL bilet parası ödemektedir. Bu noktada Giresun otobüs bileti fiyatları hem mesafeye hem de firmaya göre değişir demek doğru olacaktır.

Giresun Şehirlerarası Otobüs Terminali

Ucuz Giresun otobüs bileti ile seyahat etme hakkı elde eden kişilerin ilk yaptığı iş terminali araştırmak olmalıdır. Terminalden neyi nasıl bulacağınızı, nereden gideceğinizi öğrenmeniz halinde şehri gezmeye başlamanız çok da zor olmamaktadır.

Giresun şehirlerarası otobüs terminali şehrin büyüklüğü ile kıyaslandığında biraz küçük kalmaktadır. Çok modern ve oldukça büyük bir yapı olduğunu söylemek mümkün değildir ancak yolcuların hem molalarda hem de yolculukları son bulduğunda bu terminalden ihtiyaçlarını karşılayabildikleri görülmektedir. Bu bakımdan Giresun otobüs terminali oldukça kullanışlı bir terminaldir.

Giresun’da Gezilecek Yerler

Ucuz Giresun otobüs bileti ile şehre gelen ve gezmeyi hayal eden kişiler, gezilecek pek çok yer olduğunu bilmelidir. Şehirde yaklaşık 4 bin yıllık bir kültür birikimi olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle doğa ile iç içe girmiş bir miras görmek isterseniz Giresun en doğru adres olacaktır.

Yaklaşık olarak 2, 3 gün ayrılması halinde Giresun’da bulunan pek çok noktanın gezilmesi mümkündür. Bu gezi adreslerinden ilki kesinlikle Giresun Adası olmalıdır. 40.000 metrekarelik bir alana yayılan ada, Karadeniz’in 2 adasından bir tanesidir. Muhteşem bir doğa manzarasına sahiptir.

Şehirde tarihi gezintilere çıkmak isterseniz Giresun Kalesi, Giresun Müzesi, Tirebolu Kalesi ve Kapu Cami görmek isteyeceğiniz adresler arasında yer alabilir. Bunun yanında doğal manzaraları ile ünlü olan yaylaları da muhakkak ziyaret etmelisiniz. Kümbet Yaylası ve Kulakkaya Yaylası’na gitmelisiniz.

Giresun’un Nesi Meşhur?

Fasulyeden fındığa kadar yetiştirilen tarım ürünleri ile kendini tanıtan Giresun, Karadeniz’in en verimli şehirlerinden bir tanesidir. Bu denli popüler olan şehir ayrıca Meryemana Manastırı, Seyid Vakkas Türbesi ve Zeytinlik Mahallesi ile de meşhur olmuş şehirlerden biridir.

Giresun dendiği zaman akla yalnızca gezilip görülecek yerler gelmez. Ayrıca şehrin kendine ait kültürü de gelir. Yemeklerden müziğe kadar çok köklü bir tarihe sahip olan Giresun’da kendine özgü mutfak kültürü söz konusudur. Hem Karadeniz yemeklerini tatmak hem de Giresun’u gezip görmek için doğru yerleri ziyaret etmek önemlidir.

Giresun’da Ne Yenir?

Giresun’a gitmişken ne yemeliyim diye soranlardansanız tatmanız gereken ilk yemek, fasulye diblesi olmalıdır. Bununla beraber yetiştiriciliğini yaptıkları fasulyenin kavurmasını da muhakkak yemelisiniz. Fırında sirkeli kuru fasulye ise Giresun’a gelip muhakkak tüketilmesi gereken yemekler arasında yerini almaktadır.

Gücükdene çorbası, galdirik mıhlaması ve galdirik kızartması da bu şehrin en meşhur yemekleri arasında anılmaktadır. Ayrıca lamesli pide, mısır yarması yemeği ve yarmalı lahana sarması da mutlaka denedikleriniz arasında yerini almalıdır.

Giresun’a Ne Zaman Gelmeli?

Giresun, Karadeniz’de yer aldığı için sık sık yağışlı olmaktadır. Kıyı kesimlerde bulunmak isterseniz devamlı bu yağışlı hava altında olacağınızı unutmamalısınız. İç kesimler ise yazın sıcak olurken kışın keskin soğuk altında kalabilmektedir. Bu durumda ziyaretçilerin yaz mevsiminde uğramaları önerilmektedir. Ne çok kavurucu bir sıcak ne de çok terleten bir hava olmadığı için yaz mevsiminde Giresun’da gezmek oldukça keyif verici olmaktadır.

Giresun Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr