Edremit Otobüs Bileti

Edremit Otobüs Bileti

Edremit Otobüs Biletleri

Edremit, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Balıkesir iline bağlı ilçelerden bir tanesidir. İlçe Ege Denizi’nin kıyısında bulunmaktadır. Bu ilçe bağlı bulunduğu ilin üç büyük ilçesinden bir tanesidir. Turizm açısından önemli kabul edilen iki önemli nokta olan Altınoluk ve Akçay bu ilçenin sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Edremit ilçesi bölgedeki diğer ilçeler gibi özellikle antik çağın gözde yerleşim merkezlerinden biri olmuştur. Bununla birlikte ilçe sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. 
 
Aynı zamanda milli mücadele dönemi içinde önem taşıyan noktalardan bir tanesidir. Burada Kuvayi Miliye’nin önemli teşkilatlanmalarından biri oluşturulmuştur. Savaş süreci boyunca ithilaf devletlerince baskı altında tutulan ilçe uzun bir süre bu durumla başa çıkmak zorunda bırakılmıştır. 
 
İlçe tam olarak, Edremit Körfezi ile Kaz Dağı arasında yer almaktadır. Batıda Ege Denizi, Ayvacık ve Ezine ilçesi, kuzeyde Bayramiç ve Yenice ilçeleri, Doğuda Havran ilçesi, güneyde Burhaniye ilçesi ile çevrilidir.
Edremit ziyaretçilerinin bölgede olan seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Sarımsaklı Plajı, Cunda Adası Kilisesi, Hisaralan Kaplıcaları, Cunda Adası Aşıklar Tepesi, Bandırma Kuş Cenneti, Antandros Açık Hava Müzesi, Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Sarıkız Tepesi, Yazören Mağarası, Profit İlyas Kilisesi yer almaktadır. 
 
Bu ilçeye güzel bir seyahat düzenleyerek görmeniz gereken ne kadar çok yer olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Edremit otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Edremit - 5 Günlük Hava Tahmini
28 Kas Cumartesi
açık
16,3 °C
açık
29 Kas Pazar
kapalı
16,6 °C
kapalı
30 Kas Pazartesi
hafif yağmur
14,8 °C
hafif yağmur
01 Ara Salı
hafif yağmur
10,4 °C
hafif yağmur
02 Ara Çarşamba
hafif yağmur
12 °C
hafif yağmur