Yolcu Sayısı
1

Dinar otobüs bileti

Dinar Otobüs Bileti

En popüler Dinar otobüs rotaları

Dinar otobüs bileti fiyatları, Dinar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Dinar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
DenizliDinar150 TL23
AydınDinar30 TL16
NazilliDinar20 TL16
AnkaraDinar350 TL14
SungurluDinar500 TL9

Dinar otobüs biletleri

Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Afyon’un ilçelerinden bir tanesidir. Bu bölgenin ismini bölgeye Orta Asya’dan gelerek yerleşmiş bir Türk beyinden aldığı düşünülmektedir. Bu bölge İç Anadolu’yu Ege Bölgesi’ne bağlayan yol üzerinde bulunmaktadır. Bu nedenle büyük önem arz etmektedir. İlçenin topraklarının büyük çoğunluğu İç Anadolu Bölgesi’nin toprakları içerisinde yer almaktadır. İl merkezinden sonra en fazla nüfusuna sahip olan bölge olduğu bilinmektedir. İlçe sınırları içerisinde büyük bir deprem gerçekleşmiş ve bu deprem sırasında can kayıpları yaşanmıştır. İlçe bu depremden sonra kendini toplama sürecinde oldukça zorluk çekmiş ve çevresine göç vermiştir. Verdiği göçler nüfusunun azalmasına neden olmuş ve büyümesini engellemiştir. Denizli’nin Çardak ve Çivri ilçeleri buradan ayrılarak ilçe haline gelmişlerdir.

Bölge tarihi açıdan incelendiğinde de çoğu Anadolu bölgesi gibi köklü bir geçmişe sahiptir. Bunun nedeni geçmişinde bu topraklarda hüküm süren pek çok Anadolu medeniyetine ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu ilçe sınırları içerisinde İncirli, Üçlerce, Beloluk, Suçıkan ilçenin önemli mesire yerleridir ve ziyaretçileri tarafından ilgi görmektedir. İlçe aynı zamanda tarihi ve kültürel bakımdan da zengindir. İçerisinde bulunduğu coğrafi bölgeye bağlı olarak, sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yoğun kar yağışlı olarak geçmektedir. İlçemizin adeta sembolü durumunda bulunan Suçıkan, Menderes nehrine kaynaklık eden Pınarbaşı, Bülüçalan kaynağı, Yapağılı ve Beşpınar kaynakları, Pınarlı, Yeşilçat göletleri ile Eldere Kuş Cenneti ve Çamlıköy koruluğu diğer mesire yerleridir. Dinar otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından keşfedebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr