Yolcu Sayısı
1

Bucak otobüs bileti

Bucak Otobüs Bileti

En popüler Bucak otobüs rotaları

Bucak otobüs bileti fiyatları, Bucak otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bucak otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AntalyaBucak104 TL17
İstanbul (Anadolu)Bucak70 TL8
İzmirBucak399 TL8
BayrampaşaBucak760 TL7
KütahyaBucak240 TL7

Bucak otogarı

  • Bucak(248)

Bucak otobüs biletleri

Aslında yerli turistlerin fazla ilgisini çekmeyen şirin illerimizden olan Burdur son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Özellikle belediyecilik anlamında yaptığı yatırımlar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmasından sonra Bucak ilçesi en çok rağbet gören ilçelerin başında geliyor. Özellikle son zamanlarda tarihi ve doğal güzellikleri ile birlikte merak edilen Bucak ilçesinin gezilip görülmesi gereken yerler hakkında sizlere bilgi verelim.

Öncelikle tarihi yerlerden başlayacak olursak Bucak ilçesinde ilk gitmeniz gereken yer Sia Antik kenti olarak dikkat çekiyor. Bu antik kentin içerisinde bulunan anfi tiyatrolar , kütüphaneler ve köprüler günümüze kadar dokusunu kaybetmeden gelmiştir. Bu kentin bu zamana kadar bu kadar gizemli kalmasının en büyük nedeni ise doğal güzelliklerden olan çamlar tarafından korunması olarak dikkat çekiyor. Bu kentten sonra İncirhan Kervansarayı gittiğiniz bu kentin yakının bulunan bir yerleşim yeridir. Anadolu Selçuklu hükümdarı tarafından kullanılan bu kervansarayın dokusunda biraz bozukluklar olsa da eser halen ayakta kalma başarısı göstererek günümüze kadar gelmiştir. Bu durum karşısında özellikle gidenler arasında en dikkat çekici bölge olarak bu kervansaray dikkat çekmektedir.

Kervansaray ziyaretinden sonra Kremna Antik kenti diğer gidilmesi gereken yerlerin başında. Özellikle bu kentte halen yapılmakta olan arkeolojik kazılar çok farklı eserlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Son olarak gideceğiniz yer ise Keraitae antik kentidir. İşte son derece önemli olan Bucak ilçesinin merak edilen yerleri. Bucak otobüs bileti alımı için neredennereye.com.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr