Yolcu Sayısı
1

Bozyazı otobüs bileti

Bozyazı Otobüs Bileti

En popüler Bozyazı otobüs rotaları

Bozyazı otobüs bileti fiyatları, Bozyazı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bozyazı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SilifkeBozyazı149 TL29
ManavgatBozyazı28 TL19
SerikBozyazı40 TL19
AdanaBozyazı40 TL17
ErdemliBozyazı45 TL13

Bozyazı otobüs biletleri

Mersin iline bağlı olan Bozyazı ilçesi, turizmde faaliyetini sürdürmek isteyen tam anlamıyla bir tarım ilçesidir. Son dönemlerde içeriğinde barındırdığı tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile turistleri kendisine çeken bölge gelişimini yavaş yavaş sürdürmektedir. Bu yönüyle turizm alanında git gide önemli bir yol kateden ilçe de birçok konaklama tesisi kurulmuştur. Bölgenin önemli bir özelliği de nesli tehlikede olan Akdeniz foklarının önemli bir kısmını bünyesinde barındırmaktadır. Bu da Bozyazı ilçesinin denizinin çok temiz olduğunun bir göstergesi olarak tanımlanabilir. Tarım alanları çok geniş olmasa da verimli toprakları ve yumuşak iklimden dolayı en önemli gelir kaynağı olan muz yetiştiriciliğini yapmaktadır. Tarım yönünden diğer gelir kaynakları ise yer fıstığı tarımı, çilek yetiştiriciliği ve balıkçılıktır.

Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de bünyesinde barındıran Bozyazı ilçesi, her alanda kendini geliştirmeye devam etmektedir. Bozyazı’nın merkezinde yer alan Paşabeleni tepesinde Nagidos antik kentine ait birçok kalıntı yer almaktadır. Farklı bir tarihi yolculuğu bünyesinde barındıran tarihi kent bölgenin en eski yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. Değişik bir hikâyesi bulunan Softa Kalesi, Bozyazı ilçesinde yer almakta ve Mamure Kalesi ile karşı karşıya konumlandırılmıştır. Fidik tepesinde yer alan bu kaleye ulaşım zor olsa da hikâyesinden dolayı insanları oldukça ürkütmektedir. Eski dönemlerde yılanlarla korunduğu söylenen kalenin içinde devamlı iki yılanın kavga ettiği söylenmektedir. Aynı şekilde Bozyazı ilçesinde bir tepede bulunan Yelbiz Kalesi de önemli tarihi eserler arasında yerini almaktadır. Doğal güzellikleri arasında yer alan Bozyazı Çayı, insanları uzaklara alıp götürmektedir. Bozyazı otobüs bileti alarak ilçenin farklı noktalarını da öğrenebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr