Yolcu Sayısı
1

Babaeski otobüs bileti

Babaeski Otobüs Bileti

En popüler Babaeski otobüs rotaları

Babaeski otobüs bileti fiyatları, Babaeski otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Babaeski otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaBabaeski300 TL14
EsenlerBabaeski300 TL14
İstanbulBabaeski300 TL14
AlibeyköyBabaeski300 TL14
SelimpaşaBabaeski31 TL14

Babaeski otogarı

  • Babaeski(288)

Babaeski otobüs biletleri

Marmara bölgesinde yer alan ancak ismini telafuz etme konusunda sıkıntı yaşadığımız illerin başında gelen Kırklareli’nin en bilindik ilçesi olan Babaeski hakkında merak edilen ve oldukça fazla soru aldığımız soruların cevaplarını sizler için araştıracağız.

Özellikle Marmara Bölgesinde bulunmasında dolayı son dere gelişmiş olan illerimizin başında gelen Kırklareli’nin Babaeski ilçesine ziyaret yapacak olanlara ilk gidecekleri yerlerden başlamakta fayda var.

Öncelikle Bizans ve Roma imparatorluğu döneminden kalma eserlere rastlanan bu bölgede çok sayıda eser bulunmaktadır. İşte son derece önemli olan Kanlıgeçit höyüğü bu yerlerin başında geliyor. Kırklareli ilçesinin merkezinde bulunan bu höyük Babaeski ilçesine sadece 20 km uzaklıkta olup görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Babaeski ilçesine geldiğiniz zaman kolaylıkla ulaşım sağlanacak olan bu yere mutlaka ama mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Bu höyük ziyaretinden sonra sizleri tam 100 milyon yıl öncesine götürecek olan bir mağara ziyareti öneriyoruz. Kırklareli merkezde bulunan bu mağara Babaeski ilçesine 31 km uzaklıkta olup araç ile veya toplu taşıma araçları ile gidilmesi gereken bir yer. Tam 100 milyon yıl öncesinden kaldığı kanıtlanmış bir doğa harikası olan bu mağaranın içinde bulunan oksijenin fazla olması ilk seferde şok etkisi yaratıyor. Mağaranın altında doğru indiğiniz zaman sizlere son derece farklı duvar resimleri ve etkileyici bir doğa mimarisi karşılıyor. Kırklareli’nin merkezinde bulunan bu yer gezilmesi gereken bir mekandır. Babaeski otobüs bileti için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr