Yolcu Sayısı
1

Aydıncık (Mersin) otobüs bileti

Aydıncık (Mersin) Otobüs Bileti

En popüler Aydıncık (Mersin) otobüs rotaları

Aydıncık (Mersin) otobüs bileti fiyatları, Aydıncık (Mersin) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Aydıncık (Mersin) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AdanaAydıncık (Mersin)35 TL18
AntalyaAydıncık (Mersin)50 TL16
ManavgatAydıncık (Mersin)50 TL16
SilifkeAydıncık (Mersin)20 TL16
AlanyaAydıncık (Mersin)45 TL14

Aydıncık (Mersin) otobüs biletleri

Mersin iline bağlı olan Aydıncık ili yüzölçümü 410 km2 sahiptir ve nüfusu 11.139’dur. Eski ismi Kelenderis olan Aydıncık ilçesi Fenikeliler tarafından deniz ticareti yapan bir liman şehri olarak kurulmuştur. Mersin’den 173 km uzaklıktadır. Aydınlık ilçesinin kuzey kısmında Gülnar, güney kısmında Akdeniz, doğu kısmında Silifke ve batı kısmında ise Bozyazı bulunmaktadır. Aydıncık ilçesinde 4 tane ada bulunmaktadır. Bu adalar Yelkenliada, Küçükada, Büyükada ve Yılanlıada olarak adlandırılmaktadır. Aydıncık ilçesinin 5 tane mahallesi bulunmaktadır. Bunlar batıdan doğuya doğru sıralandığında Yenimahalle, Hürriyet, Cumhuriyet, Merkez ve Atatürk olarak isimlendirilir. Aydıncık ilçesinin kıyı bölgelerinde yumuşak iklim görülürken yayla bölgelerinde çok sert olmasa da karasal iklime rastlanmaktadır.

Aydıncık ilçesi bitki örtüsünde ise kıyı bölgelerinde yaban mersini, keçiboynuzu, defne, püren, yaban zeytini, pırnal meşesi gibi bitkiler yetişirken yayla bölgesinde ise palamut, ardıç, çam, servi gibi ağaçları barındırmaktadır. Aydıncık ilçesinde 10 köy bulunmaktadır. Aydıncık’ın ekonomik gelirini tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. Kıyı kesimlerinde tarım yapılırken iç kesimlerde hayvancılığa rastlanmaktadır. Aydıncık ilçesinde her yaz halkın katılımıyla etkinlikler düzenlenmektedir. Bunlardan bir tanesine örnek verecek olursak Aydıncık Turizm ve Kültür Festivali, Temmuz ayında kutlanmaktadır. İlçede gezilebilecek tarihi yerlerden bahsedecek olursak Dörtayak Anıtmezarı, Gilindire Kalesi, Roma Hamamı, Kilise ve Tiyatro, Han Yıkığı, Mezarlar ve Gilindire Mağarası görülmesi gereken yerler arasındadır. Tantuni, cezerye, fellah içli köftesi, döğme, hamur çorbası tatmanız gereken başlıca meşhur yiyecekleri arasındadır. Aydıncık otobüs bileti için neredennereye.com


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr