Yolcu Sayısı
1

Adapazarı otobüs bileti

Adapazarı Otobüs Bileti

En popüler Adapazarı otobüs rotaları

Adapazarı otobüs bileti fiyatları, Adapazarı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Adapazarı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaAdapazarı300 TL44
EsenlerAdapazarı300 TL44
İstanbulAdapazarı300 TL44
AlibeyköyAdapazarı300 TL44
BoluAdapazarı400 TL38

Adapazarı otogarı

  • Adapazarı(264) 281 2218

Adapazarı otobüs biletleri

Sakarya ilinde yer alan Adapazarı ilçesi, farklı kültürlerden insanların iç içe yaşam sürdürdüğü, sanayi ve ticaret kapasitesinin oldukça yüksek olduğu ve gün geçtikçe artış göstermesiyle tanınan doğal güzellikleri olan bir bölgedir. Yaklaşık nüfusu 560.000 kişidir. Sakarya il merkezine olan uzaklığı 24 km olan Adapazarı ilçesi Bizans ve Bitinyalılar döneminden bu sürece kadar yerleşim halindedir. Eski süreçten bu yana tarım, ticaret ve sanayi noktasında gelişim gösteren bölge son yıllarda otomotiv sanayisi ile oldukça dikkat çekmektedir.

Bölge de tarihi yapılar noktasında oldukça önemli olan Deprem Müzesi yer almaktadır. 2000 yılında yapılan çalışmalar 2004 yılı içerisinde ziyaretçilerine kapılarını aralamıştır.

Bölgede deprem müzesinin barındırılmasının en önemli sebebi Adapazarı’nda meydana gelmekte olan depremlerdir. Müze içerisinde depremden önce ve depremden sonrasına ait olan depremle ilgili birçok unsur barındırılmıştır.

Bölgeye ait gezilip görülecek birçok mekân yer almaktadır. Doğal ve tarihi güzelliklerden kısaca bahsedecek olursak: Adapazarı il ormanı, Justinaus Köprüsü, Çark Mesire, Söğütlü, Karasu Sahili, Acelle yaylası, Atatürk Parkı Şemsiyeli Park, Poyrazlar Gölü, Acarlar Longozu, Sakarya Köprüsü, Maden Deresi, Kurukum Ormanı, Sapanca Karatepe, Sülüklü Göl, Sedirvan Kıran Tepe, Doğançay yer almaktadır. Tarihi yapılar arasında Taşayan Osmanlı Tarihi Taraklı en çok dikkat çeken yapılar arasındadır.

Bölgeye ait tatlar arasında üre, kabak tatlısı, dartı biryan, abhaz tatlısı, abhaz peyniri, Adapazarı ıslama köftesi, keşkek, pazı tavası, karalahana, ezme fasulye, uhut, incir uyuşturması vb. en çok bilinenler arasında yerini almaktadır. Adapazarı otobüs bileti almak için neredennereye.com kullanabilirsiniz. Adapazarı dışında örneğin Adana Kahramanmaraş otobüs bileti alarak da Kahramanmaraş'a gidebilirsiniz!

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr