Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
70 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al

Adana Batman Otobüs Bileti

Adana Batman Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 621 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 10dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 11 firma sefer düzenlemektedir. Adana Batman arası giden otobüs firmaları ortalama 14 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Star Batman firmasıdır.

Adana Batman bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Batman bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Batman otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Batman Otobüs Biletleri

 Adana Batman otobüs bileti mi aradınız? Adana Batman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Batman arası otobüs yolculuğunuz 7 saat 30 dakika sürecektir. İki il arasındaki mesafe 667 kilometredir. Otobüs yolculuğunuzun güzergahı Adana çıkışlı Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve son durağınız Batman'dır. Varacağınız şehir olan Batman Türkiye'nin yetmiş ikinci ilidir.1990 yılından bu yana gelişmektedir. Tarihinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Dicle Nehri bu kentten geçmektedir. Kentte üç binin üzerinde mağara bulunmaktadır.
Batman'a gittiğiniz de mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Hasan Keyf Türbesi bulunmaktadır. Bu türbe Batman'ın Hasan Keyf ilçesinde bulunmaktadır. Türbenin 650 yıllık bir tarihi vardır. Türbe Hasan Keyf'in ilk türbesidir. Asıl ismi Zeynel Bey Türbesi olarak geçmektedir. Türbe kavsara kemeri üzerinde bulunan kitabede kuzey kısmında ki giriş kapısında Akkoyunlu hükümdarının ölen oğlu için yaptırıldığı belirtilmektedir. Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasanın oğlu Zeynel Bey Osmanlı Devleti ile savaş esnasında öldüğü tahmin edilmektedir. Hasan Keyf Kalesi ilçeye gitmişken görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. Köprü 200 metre yüksekliğindedir. M.S. 364 yılında Bizanslılar tarafından yaptırılmıştır. Kale Dicle nehrinin kıyı kısmında yer almaktadır. Hasan Keyf kalesi yekpare taşlardan yapılmıştır. Kale korunaklı ve güç bir yapıdadır. Doğuda yapılan en güçlü yapıdaki kale olarak geçmektedir. Asıl ismi Hısno Koyfa olarak bilinmektedir. Kaleyi Bizanslılardan sonra bir çok devlet kullanmıştır. Bunlar Mervanile, Abbasiler ve Hamdanilerdir. Kale Malazgirt savaşından sonra Artuk Oğullarına geçmiştir. Anadoludaki Türk hakimiyeti bu şekilde başlamıştır. Artuk Oğulları o dönemde bu alanı kendilerine başkent kabul etmişlerdir. İlçeye Moğolların feth amaçlı gelmesinin ardından bütün halk kaleye sığınarak kurtulmuştur. Kalenin iki adet kapısı buşunmaktadır. Bir tanesi Abdullah kapısı diğeri ise Sır Kapısı olarak isimlendirilmiştir. Hasankeyf Kalesi duvarları kitabelerle doludur. Kale günümüze kadar çok yıpranmadan gelmiştir.
Hasankeyf kalesinin iki kapısı vardır. Doğudaki kapıya İmam Abdullah Kapısı, Batıdaki kapıya da Sır Kapısı denilmektedir. Kaleye basamaklı merdivenler şeklinde olan bu yollardan çıkılır. Kale duvarlarında birçok kitabe yer almaktadır. Kaleye su taşımak için Dicle nehrine inen biri açık diğeri gizli iki takviye yol yapılmıştır. 200’er basamaklı olan bu merdivenli yollar halen sağlam durmaktadır.

Adana Batman otobüs bileti mi aradınız? Adana Batman otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Batman otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Siirt Petrol 70 TL
Lüks Batman Seyahat 80 TL
Vangölü Turizm 80 TL
Star Diyarbakır 80 TL
Öz Diyarbakır 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Batman Hakkında
Nüfus:
420,833
Yüzölçümü:
4.659,21 km²
Plaka:
72
Telefon kodu:
(488)
Otogar:
Batman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.