scorecardresearch
Çorum Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Çorum otobüs firmaları, otobüs bileti, bilet fiyatları, otobüs seferleri, sefer saatleri, telefon numaraları, otogarlar
Firma Adı Sefer Sayısı
Fındıkkale Turizm 3
Lider Anatolia Turizm 3
Metro Turizm 2
Lüks Karadeniz 2
Kargı Turizm 2
- HEMEN SATIN AL ! -

Çorum’a seyahat edebileceğiniz tüm firmaları ve indirimli otobüs bileti avantajlarını sitemizde bulabilirsiniz. Neredennereye’de aynı zamanda seyahat planlamanız için gerekli olan birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Çorum bölgeler arasında bir geçiş olarak yer almaktadır. Karadeniz, İç Anadolu ve Güney ve Doğu Anadolu’yu birbirlerine bağlayan önemli bir merkez konumundadır. Gelişmiş maden yatakları ve kolay ulaşım imkanları ile tarih boyunca da bir ticaret şehri olarak görülmüştür. Özellikle Hititlerin en gelişmiş yerlerimden biri olan ve Başkent olarak belirledikleri Hattuşa kentine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu ören yeri UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmiştir. Çorum’a sefer düzenleyen 30’a yakın firma bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden bu otobüs firmaları ile ucuz otobüs bileti sahibi olarak Çorum’a seyahat edebilirsiniz. Bu firmaların özelliği Çorum merkezli olarak faaliyet göstermeleridir. Bunlar dışında şehre otobüs seferleri düzenleyen tüm firmaları sitemizde bulabilirsiniz. Tarihte bilinen ilk antlaşmanın yazılı örneğine ait kalıntıların da bulunduğu bir şehir olan Çorum; köklü tarihi geçmişi ve tüm güzellikleri ziyaret edilebilir. Farklı iklimlerin tüm etkileri şehirde bir arada görülse de yazlar genellikle kurak ve yüksek sıcaklıklarda geçerken, kışlar kar yağışlı ve çok soğuk geçer. Bu nedenle şehre seyahat etmek için en uygun dönem bahar ve yaz aylarıdır. Ancak dilediğiniz zaman şehre sefer düzenleyen otobüs firmaları ile size uygun bir sefer bularak Çorum’a yolculuk edebilirsiniz. Size uygun otobüs bileti sorgulaması ile Çorum’a ulaştıktan sonra şehirde gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkün. Alaca ilçe merkezinden 15 km uzaklıkta bulunan Alacahöyük Milli Parkı; şehrin en önemli kültürel varlığı. Burada Hitit Uygarlığının başkenti olan Hattuşa kentinin kalıntılarını görebilirsiniz. Antik kenti dolaşırken sur kalıntıları, şehir kapıları dikkatinizi kesinlikle çekecektir. Tanrı ve tanrıça rölyefleri ise hayranlık uyandıracak güzelliktedir. Alacahöyük Müzesi’nde şehirden elde edilen günlük eşyaları ve önemli nesneleri görebilirsiniz. Şehir kazılarında elde edilen eserlerden bazıları da Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenmektedir. Evliya Çelebi’nin Seyahatname eserinde de bahsettiği bir yapı olan Çorum Kalesi; Selçuklular döneminden kalma bir eser olarak şehirde varlığını korumaktadır. Kalenin içinde bir camii ve 42 tane konut yapısı günümüzde de görülebilmektedir. Sultan Kılıç Arslan tarafından yaptırıldığı bilinen kale; Roma Bizans döneminden kalma taşlar kullanılarak inşa edilmiştir. Ulu Camii, Saat Kulesi, Boğazköy Müzesi, Kybele Kabartması şehirde görebileceğiniz diğer eserler arasında. Doğal güzellikleri arasında Çatak Tabiat Parkı, İncesu Kanyonu, Kargı Yaylası, Abdullah Yaylası ve İskilip Yaylaları da görülmeye değer yerler arasında sıralanmaktadır.

Otobüs Firmaları Hakkında Son Yorumlar

"Merhaba" Misafir
Ulusoy Olunca İnsan İsmine aldanıyor ama maalesef yolculuk istediğim kalitede değildi bir daha ulusoy da yolculuk yapmam
"" Misafir
YOLCU
"Mis Amasya Turizm " Misafir
Teşekkür ederim gerçekten kaliteli ve güler yüzlü hizmet, Sözde önde gelen firmalara bile taş çıkartan kaliteli ve müşterilerine özenli hizmetiyle her zaman tercihim ilk sırasında yer alacaktır.
"" Misafir
Otobüs aşırı sıcaktı.
"Çorum - Adana Arası yolculuk" Misafir
Genel olarak yolculuk yeni adana ile güvenli ançak bilet satıcıları sahtekar ve yalancı kişilerden oluşmaktadır. Örneğin bilet satarken Adana- kozan a gidiyor diye bileti satıyorlar Adana ya varınca aracımız kozan a gitmemektedir diyerek yolcuları madur etmektedirler.Lütfen en kısa sürede bu dürüstlük ilkesinin ihlali önlenirse öncelikle firmanız daha sonrada müşterileriniz memmun olacaktır. Saygı ve Sevgilerimle İyi çalışmalar.
"" Misafir
Çok iyi bir turizm şirketi değil,vasat sayılır.
"" Misafir
Servisin arttirilmasi gerekiyor.
"" Misafir
koltuk arkasında yer alan tv nin kulaklık kısmı çalışmıyor du
ayrıca araç şoförü araç kullanırken muavin ile birlikte muhasebe işlemleri yapıyordu, arada araba yalpalannıyordu
"çok iyi" Misafir
çok iyi ve kaliteli bir yolculuk geçirdim özellikle namaz saatlerinde kaptanın hoş görülü ve anlayışlı yaklaşımı takdire şayan
"Zorundalik" Misafir
Zorunda oldugumuz icin bu seferi kullandik ama koltuklar cok rahatsizdi ondeki yolcu koltugu yatirdiginda arkada sıkısıp kaliyorsunuz. Klima cok gürültülü çalışıyor rahatsiz ediciydi. Koliyle kruvasan dagitildigini bu firmada gördüm secenek yok her koltuga birer ikiser atilan kruvasanlar. Tv kismi kullanisliydi ve belirtilen saatte varış yerine ulaşti.