Yolcu Sayısı
1

Yıldızeli otobüs bileti

Yıldızeli Otobüs Bileti

En popüler Yıldızeli otobüs rotaları

Yıldızeli otobüs bileti fiyatları, Yıldızeli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Yıldızeli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
TokatYıldızeli150 TL21
TurhalYıldızeli230 TL18
SuluovaYıldızeli350 TL16
AmasyaYıldızeli35 TL13
KayseriYıldızeli350 TL13

Yıldızeli otobüs biletleri

İç Anadolu bölgesinin son zamanlarda gelişme gösteren illerinin başında gelen Sivas’ın en çok merak edilen ilçesi olan Yıldızeli hakkında merak edilen bilgileri sizler ile paylaşacağız. Özellikle son zamanlarda oldukça büyüme gösteren ilçeye gelen turistlerin dikkatini çeken yerleri açıklayalım.

Öncelikle tarihe çok fazla tanıklık yapan bir il olduğundan dolayı birçok yerinde tarihi mekanlar dikkat çekmektedir. Özellikle Anadolu Selçuklular döneminden kalma eserlerin çok fazla bulunduğu bu ilimizin Yıldızeli ilçesinde oldukça önemli kalıntılar bulunmaktadır.

Yıldızeli’nin Üniversite bölgesinde bulunduğu düşündüğümüz zaman kentin merkezinde en dikkat çekici yapı olarak Yıldız köprüsü bulunmaktadır. Tarihi hakkında çok önemli bir bilgi bulunmaya bu köprünün bin yıllık bir tarihini olduğu belirtilmiştir.

Yıldızeli’nden 20 km uzaklıkta olan Şifaiye Medresesi sizleri bekleyen bir başka tarihi yapı. Özellikle hükümdarın emri ile yapılan bu hastanede halen çok önemli eserler bulunmaktadır. İşte son derece önemli olan bu medrese mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer olarak dikkat çekiyor. Yıldızeli ilçesine yakın olduğundan dolayı mutlaka görülmesi gereken bir yer olduğundan burayı ziyaret etmeden şehri terk etmeyiniz.

Son olarak sizlere Gök Medrese hakkında bilgi verelim.Türkler arasında son derece önemli olan bu medrese özellikleri bakımından halen ayakta kalmayı başarmıştır. İşte Yıldızeli ilçesinde ve yakınlarında bulunan gezilmesi gereken yerlerin en önemlilerini sizler ile paylaştık. Hemen Yıldızeli otobüs bileti alarak bu nadide yeri daha yakından görebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr