Yolcu Sayısı
1

Torul otobüs bileti

Torul Otobüs Bileti

En popüler Torul otobüs rotaları

Torul otobüs bileti fiyatları, Torul otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Torul otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
TrabzonTorul10 TL18
ErzurumTorul350 TL9
ArhaviTorul29 TL7
HopaTorul30 TL6
AşkaleTorul300 TL6

Torul otogarı

  • Torul(456) 611 20 02

Torul otobüs biletleri

Gümüşhane ilçesine bağlı olan Torul ilçesi, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. M.Ö. 400’lü yıllarda yazılmış olan Ksenofon’un Anabasis isimli eserinde yer alan Torul ve çevresi ilk kez bu kaynaklarda açığa çıkmıştır. Torul ilçesine Türkmenler 1040 yıllarından sonra Safaviler ve Akkoyunlular tarafından döneminde yerleşim kurmaya başlamışlardır. Torul ilçesi 1877-1878 Osmanlı-Rus harbi sırasında istemeden bir miktar göç vermiştir. 1.Dünya savaşı döneminde Ruslar yöreyi ele geçirmişlerdir. 1917 Sovyet Devrimi’nden sonraki dönemde Rusların geri çekilmesinden sonra Rusların yerine Rumlar gelmiştir. Bu süreçten sonra 14 Şubat 1918 tarihinde Torul ilçesi düşman işgali altından kurtarılmıştır. İlçede yaşam sağlayan nüfus içerisinde Çepni ve Kayı nüfusu oldukça yoğundur. Aynı zamanda bölgede Oğuz Türk boyları da hüküm sürmektedir.

Dağlık bir yapıya sahip olan ilçenin yüzölçümü 969 kilometrekaredir. Doğal güzellikleri bünyesinde barındıran ilçede ilçenin en önemli akarsularından olan Harşit Çayı Nivene, Çitderesi ve Köstere derelerinden beslenerek Tirebolu’dan denize dökülmektedir. Yayları arasında İstemdam, Koli yaylaları yer almaktadır. Tarihi yapılar arasında Fatih Sultan Mehmet tarafından alındığı bilinen Torul Kalesi, kayak merkezi olan Zigana, şehir merkezine 12 km mesafede bulunan Karaca Mağarası yer almaktadır. Aynı zamanda doğal güzellikler arasında yer alan Limni Gölü, Artebel Gölü bölgeye ait göller arasındadır. Artebel göllerinde insanları büyüleyen 18 tane buzul krateri, yörede yer alan hayvan ve kuş türleri Tabiat Parkında insanların dikkatini çeken bir alandır. Hemen Torul otobüs bileti alımını yapın ve bölgeyi daha yakından görün!

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr