Gümüşhane Otobüs Bileti

Gümüşhane Otobüs Bileti

Gümüşhane Otobüs Biletleri

Online bilet otobüs yolculuklarınızda size büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bulunduğunuz şehirde otogara veya şubelere gitmenize gerek kalmadan; bilgisayarınızın başında biletinizi satın alabilirsiniz. Size en uygun seferleri görüntülemek için arama kısmına yolculuğunuzun gerçekleşeceği şehirleri ve tarihi ekleyerek bilet ara butonuna tıklamanız yeterli. Sonuç ekranında tüm firmaların seferlerini bir arada listelersiniz. Bunlar arasından seçiminizi yapıp satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler için ücretsiz mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. Uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’da bulabilirsiniz.
Doğu Anadolu ve Karadeniz arasında bir geçiş konumunda bulunan şehir; sürekli bir otobüs trafiğine sahiptir. İki bölge şehirleri arasında düzenlenen seferlerin çoğu il üzerinden geçilerek yapılmaktadır. Bu nedenle farklı şehirlere seyahat etmek için Gümüşhane’den her an otobüs bulabilirsiniz. En uygun otobüs bileti ile seyahat edilebilen şehir sahip olduğu gümüş ocaklarından dolayı Gümüşhane ismini almıştır. Aynı zamanda doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirde; 450’ye yakın yayla bulunmaktadır. Şehirde bulunan mağaralar ve antik kentlerde kültür turizmi için ideal noktalardır. Şehirdeyken ziyaret edebileceğiniz eserleri ve yerleri şöyle sıralayabiliriz. Aydınlar Kilisesi, Çağırgan Baba Türbesi, Gümüşhane Konakları, İmera Manastırı, Karaca Mağarası, Krom Vadisi, Santa Harabeleri, Satala antik kenti ve Sarı Çiçek evleri. Gümüşhane’de tarih boyunca farklı dini inanışlara sahip medeniyetler varlık göstermiştir. Şehirde bu medeniyetlerden kalma 80 civarında manastır ve 20’den fazla şapel bulunmaktadır. Bu ibadethanelerden birçoğu günümüzde kadar ulaşmayı başarmıştır. Karaca Mağarası da içindeki havanın astım hastalıklarına iyi geldiği bilinen bir yerdir. Bu nedenle şehirde en sık ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir.
Gümüşhane’de ne yenir? Şehirde tadına bakabileceğiniz yöresel lezzetlerden; siron, herle, kurut çorbası, evelek dolması, mantı çorbası, ayvalı et en sevilen ve bilinen yemeklerdir.

Gümüşhane Otobüs Bileti
Gümüşhane - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Ağu Perşembe
az bulutlu
26 °C
az bulutlu
17 Ağu Cuma
açık
27,7 °C
açık
18 Ağu Cumartesi
açık
25,2 °C
açık
19 Ağu Pazar
açık
23,7 °C
açık
20 Ağu Pazartesi
hafif yağmur
21 °C
hafif yağmur