Yolcu Sayısı
1

Taşlıçay otobüs bileti

Taşlıçay Otobüs Bileti

En popüler Taşlıçay otobüs rotaları

Taşlıçay otobüs bileti fiyatları, Taşlıçay otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Taşlıçay otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ErzincanTaşlıçay250 TL11
SivasTaşlıçay700 TL9
AnkaraTaşlıçay800 TL6
İstanbulTaşlıçay1100 TL6
DiyadinTaşlıçay20 TL5

Taşlıçay otobüs biletleri

Taşlıçay, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ağrı’nın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Doğubeyazıt, Ağrı, Eleşkirt ile komşuluk içerisindedir. İlçe’nin en yüksek noktası Koçbaşı Dağı’dır.

İlçe yükseltisi son derece fazla olan noktalardan bir tanesidir. Bununla beraber sert kış şartlarına rastlanır. İlçe sınırları içerisinde karasal iklimin şartları hüküm sürmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olmuştur, dolaylı olarak da yöresel lezzetleri üzerinde etkili olmuştur.
Taşlıçay ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, kavurma, kuzu haşlama, abdigör köftesi, bulgur pilavı, hasude, çiriş ketesi, çılbır, kesme aşı yer almaktadır.
Bölge ziyaretçilerinin bu zengin sofra karşısında güzel bir ziyafet ile ilçeden ayrılacağı kesin. İlçenin sevilmesini sağlayan en önemli özelliklerinden biri ise hiç şüphesiz yöresel lezzetlerini misafirlerine ikram eden sıcakkanlı yöre halkıdır. Misafirperverliği ile ünlü bölge halkı, birbirinden lezzetli yemeklerinden tattırmadan sizleri geri yollamayacaktır.
Taşlıçay ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Beyazıt Eski Camii, Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, Diyadin Kaplıcaları, Keşişin Bahçeleri, Ahmet Hani Türbe, Avnik Kalesi yer almaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin bu nadide ilçesine harika bir gezi düzenleyebilirsiniz. İlçeyi daha yakından tanımak için nerendennereye.com adresi üzerinden Taşlıçay otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr