Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Sivrihisar Otobüs Bileti

Sivrihisar Otobüs Bileti

Sivrihisar Otobüs Biletleri

 Sivrihisar, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Eskişehir’in ilçelerinden bir tanesidir. Eskişehir’in en büyük ilçesi olan ve Nasreddin Hoca’dan Yunus Emre’ye, Aziz Mahmut Hüdayi’den Hızır Bey’e kadar Türk kültürü açısından pek çok önemli isme yurtluk yapan Sivrihisar, buram buram tarih kokan eşekkulaklı Midas kralı ve bereket tanrıçası Kibele’nin vatanıdır. Ankara, Eskişehir ve İzmir yollarının kesişme noktasında yer alan ilçe ulaşım yönünden de çok fazla olanağa sahiptir. Bölgenin tarihi yapılanmasına bakıldığında oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu fark edilecektir. Bunun nedeni diğer birçok Anadolu noktasında olduğu gibi geçmişinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. 

Sivrihisar, özellikle tarihle arası iyi olan misafirlerine eşi benzeri bulunmaz güzellikler vadetmektedir. Bu yönüyle son dönemlerde kültür turizmi açısından önemli bir yol kat eden Sivrihisar konakları, cami ve kiliseleri ile dikkat çeken bir ilçedir. 
Hristiyanlığın Anadolu’da yayılmasından önce dini inanışın temelini oluşturan ve dünyadaki bütün varlıkların doğurucusu olduğuna inanılan ana tanrıça Kibele’nin büyük tapınağı Sivrihisar tarihi eserleri arasında çok önemli bir yere sahiptir.
Bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum aynı zamanda tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. İç Anadolu bölgesinin bu nadide ilçesine bir ziyaret için neredennereye.com adresi üzerinden Sivrihisar otobüs bileti satın alabilirsiniz.