Sarayköy Otobüs Bileti

Sarayköy Otobüs Bileti

Sarayköy Otobüs Biletleri

 Sarayköy, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Denizli’nin ilçelerinden bir tanesi olup, Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Denizli'nin merkez ilçesine 20 km uzaklık mesafesinde bulunan Sarayköy'ün Kuzey ucunda Buldan ilçesi, Doğusunda Denizli ili bulunmaktadır. Aydın Dağları ve Menteşe Dağları arasından doğru akan Büyük Menderes akarsuyu bulunmaktadır. Yüz ölçümü 470 kilometre karedir. Menderes ilçenin Kuzey ucundan doğru akmaktadır. 

İklim koşulları Akdeniz'e aittir. Bu nedenle de yazlar oldukça sıcak ve kurak, kış mevsimi de çok soğuk ve bol yağışlı geçmektedir. Sarayköy'e bağlı olan 32 mahalle bulunmaktadır.
Denizli'nin önemli bir ilçesi olan Sarayköy'ün gezilecek ve görülecek en önemli yeri Büyük Menderes'tir. Güzel vakit geçirilen, bolca temiz hava alma imkanını taşıyan ve unutulmayacak anların fotoğraf karelerinde eşsiz manzara ile birleşmesinden doğacak bir anı imkanlarını bünyesinde taşımaktadır. Aynı zamanda Sarayköy Kaplıcaları oldukça güzel bir gezilecek yer olmaktadır. Termal ve şifalı su olarak da bilinmektedir.
Sarayköy tarihi bakımdan da oldukça zengindir. Tarihi eserleri saymak gerekirse şöyle sıralayabiliriz:
Ahmetli Köprüsü: Sarayköy ve Buldan ilçeleri arasında bulunmaktadır.
Termal Kaplıcalar, Tekkeköy Kaplıcası, Ortakçı Ilıcası.
Sarayköy yemekleri olarak meşhur kahvaltı öğününün tarhana olduğunu söyleyebiliriz. İlçeye özel yemekler arasında kedi börülcesi çorbası, ovmaç çorbası, tas kapaması, sirkeli et, kumbar, sacta işkembe, taratorlu börülce yemekleri bulunmaktadır. Bu nadide ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Sarayköy otobüs bileti satın alabilirsiniz.