Mercan Otobüs Bileti

Mercan Otobüs Bileti

Mercan Otobüs Biletleri

Mercan, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı mahallerinden bir tanesidir. Bağlı bulunduğu şehir nedeni ile ülkenin en gelişmiş noktalarından bir tanesidir. Bu özelliği ile ülkenin birçok büyük noktasında daha fazla gelişmişlik örneği göstermektedir. Fatih ilçesinin özellikle etnik çeşitliliği ile bilinen bir noktasında, Eminönü’ne inen yamaç bir karayolu üzerine kurulmuş bir bölümdür. Bu bölgenin en önemli geçim kaynağı ticarettir. Yamaç yol üzerine kurulan bölgede başta hediyelik eşya dükkanları olmak üzere birçok esnaf bulunmaktadır. Temel müşteri kitlesi ile yurt dışından İstanbul’a gelen çok sayıda yabancı turisttir. Yol Ayrıca Beyazıt’tan başlayarak, Eminönü’ne inen kestirme bit yol oluşturmaktadır. Bu yol fazlası ile rağbet edilen ve çevresindeki bölgelere kestirme geçişler sağlayan bir ulaşım noktasıdır. 

Özellikle eğitim açısından önemi bir noktada bulunmaktadır. Bunun nedeni bu yamaç yolun üst tarafında ülkenin en saygın okullarından biri olan İstanbul Üniversitesi’nin bulunmasıdır. Üniversite ülkenin en çok öğrenci kapasitesi üniversitelerinden biri olmak ile birlikte birçok gence ev sahipliği yapmaktadır. Kayıtlara göre İstanbul Üniversitesi bu bölgenin en eski üniversitedir. Bunu ünlü Rus tarihçi Danisevski makalesinde geçirmiştir. 
 
İçerisinde yaşayan yerel halk ve azınlıklar ile birlikte kozmopolit bir demografi özelliği taşımaktadır. Bu bölgenin ticaret hayatının canlanmasını sağlayan çok sayıda etmenden bir tanesidir. Çevresinde eski İstanbul’un en önemli noktalarını oluşturan çok sayıda mekan bulunmaktadır.
 
İstanbul’da harika noktalardan biri olan bu bölgeye gitmek için neredennereye.com üzerinden Mercan otobüs bileti satın alabilirsiniz.