Yolcu Sayısı
1

Mengen otobüs bileti

Mengen Otobüs Bileti

En popüler Mengen otobüs rotaları

Mengen otobüs bileti fiyatları, Mengen otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Mengen otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraMengen199 TL29
MamakMengen199 TL29
ÇaydeğirmeniMengen25 TL16
İstanbulMengen450 TL12
Perşembe (Bartın)Mengen15 TL12

Mengen otobüs biletleri

Mengen, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Bolu’ya bağlı ilçelerden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte bölge harika yeşili ile ziyaretçilerinin ilgisini oldukça fazla çekecek kadar ormanlık bir alandır. Bu ormanlar doğa turizmi meraklılarının kalplerini kazanmak için ormanlarını yaylaları ile süsleyen yerlerden bir tanesidir. Bolu, Mengen içerisinde bulunan başlıca yaylalar arasında, Soğucak, Akçakoca, Bürnük, Sırıklı, Çukur Yayla, Çorakkadirler Yaylası, Göl Yaylası, Aktepe, Ağalar, Küçükkuz, Civcivler, Mamatlar, Elemen ev Avşar yer alır.

Mengen’in doğal güzellikleri ile dikkat çeken noktalardan biri olduğundan bahsetmiştik. Bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi sahip olduğu iklimsel özelliklerdir. İlçe sınırları içerisinde Karadeniz ikliminin temel özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı geçerek fazla yapış alır. Fazla yağış almasına bağlı olarak ormanlık alanların olabildiğince fazla olduğu noktalardan bir tanesidir. Karadeniz’in çoğu bölgesinde olduğu gibi el değmemiş, yaban ormanlar doğal güzellikler bakımından zengin olmasına neden olmaktadır. Ayrıca kendi ortamında oluşan bu ormanlık alanlar ilçenin ziyaretçileri için harika mesire alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Mengen sınırları içerisinde yer alan mesire alanları içerisinde, Ödek, Kemal, Savaş, Şirinyazı ve Hızırderesi yer almaktadır. Mengen bir başka özelliği ise çok değerli aşçılar yetiştirmiş olmasıdır. Her yıl aşçılar için mesire alanlarında etkinlikler düzenlenmektedir.

Karadeniz’in bu harika ilçesini keşfetmek için neredennereye.com üzerinden Mengen otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr