Yolcu Sayısı
1

Lüleburgaz otobüs bileti

Lüleburgaz Otobüs Bileti

En popüler Lüleburgaz otobüs rotaları

Lüleburgaz otobüs bileti fiyatları, Lüleburgaz otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Lüleburgaz otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaLüleburgaz250 TL42
EsenlerLüleburgaz250 TL42
İstanbulLüleburgaz250 TL42
AlibeyköyLüleburgaz250 TL42
KırklareliLüleburgaz45 TL17

Lüleburgaz otogarı

  • Lüleburgaz(288)

Lüleburgaz otobüs biletleri

Kırklareli iline bağlı olan Lüleburgaz ilçesi, Kırklareli’nin en büyük ilçesidir. Gelişim ve değişim açısından çıtasını hızla yükselten ilçe, her bakımdan gelişimi ile oldukça dikkat çektiğinden dolayı ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Pınarhisar, Muratlı, Çorlu ilçelerine komşuluk eden ilçe, Kırklareli’nin güney tarafında yer almaktadır. Bölgede Tipik bir Trakya iklimi hüküm sürmektedir. Yaz dönemleri sıcak bir hava hâkimken, kış dönemleri yağışlı ve çok soğuk geçmektedir. İlçenin ekonomik kalkınmasını sağlayan ticaret ve sanayi kolları diğer bölgelere nazaran daha çok gelişmişliğini ortaya koymaktadır. Kültürel ve sosyal yapısı ile Trakya’nın en önde gelen ilçelerinden birisi olduğu gibi bulunduğu konum itibari ile de eski bir yerleşim yeri olarak kaynaklarda yerini almaktadır.

Son dönemde bölgede yaşanan nüfus artışı Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde seyretmektedir. Buna zemin hazırlayan en önemli etken de bölgenin hızlı bir sanayileşme içerisine girmesi, ticari ve tarım anlamında gelişmiş olmasıdır. Bölgeye ait Kırklareli cam sanayi, Trakya cam sanayi bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bölge tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile de oldukça önemlidir. Tarihi yapılar olarak Sokullu Mehmet Paşa tarafından 1588 yılında Mimar Sinan’a yaptırılan Sokullu Mehmet Paşa Camii en önemli tarihi eserler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Mimar Sinan Köprüsü, Kadıali Camii, Zindan Baba Türbesi, gezilip görülmeye değer tarihi eserler arasında yerini almaktadır. yöresel tatları arasında höşmerim, kaçamak, nohutlu ekmek, tatar böreği, cizleme, akıtma, katmer, kus kus gibi tatlar yer almaktadır. Lüleburgaz otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Lüleburgaz Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr