Yolcu Sayısı
1

Korkuteli otobüs bileti

Korkuteli Otobüs Bileti

En popüler Korkuteli otobüs rotaları

Korkuteli otobüs bileti fiyatları, Korkuteli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Korkuteli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SeydikemerKorkuteli145 TL16
DenizliKorkuteli145 TL10
AdanaKorkuteli85 TL9
SilifkeKorkuteli50 TL7
FethiyeKorkuteli20 TL7

Korkuteli otobüs biletleri

Akdeniz bölgesinin en çok turist çeken illerinden olan Antalya doğal güzelliklerinin yanında önemli tarihi kalıntıları ile de dikkatleri üzerine çeken bir ilimiz olarak dikkat çekmektedir. Yapılan araştırmalardan sonra Korkuteli ilçesi hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve değerli okurlarımız için aydınlatmaya çalışacağız.
Km Korkuteli ilçesinin Antalya merkeze bulunan uzaklığının 73 km olduğunu belirtmek istiyoruz. Özellikle Antalya ilimize yakın olarak bilinen Korkuteli’nin 50 dakikalık bir mesafede olduğunu belirtmek istiyoruz.
Korkuteli ilçesinde gezilmesi gereken yerlerin başında sizlere Roma döneminden kalma eserleri öneriyoruz. Özellikle Roma döneminde önemli bir ticaret merkezi olan bu ilçemizde yapılan çalışmaların ne kadar önemli kalıntılar bıraktığını gördüğünüz zaman ilçenin önemi hakkında daha detaylı bilgiler elde etmiş olacaksınız.
Roma döneminden kalma Roma mabedi olarak adlandırılan bu yapıt üzerinde yazılan yazıların son derece önemli bir tarihi yapı olduğunu belirtelim. Korkuteli ilçesine bulunan bu yapının üzerinde yazılan yazıların yeni yeni aydınlanmasından sonra o dönemlerde yapılan olimpiyatlar hakkında bilgilerin yer aldığını görüyoruz. Son derece önemli olan bu yapı Korkuteli ilçesine gidildiği zaman görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
Roma döneminden kalma bu eseri ziyaret ettikten sonra Anadolu Selçuklu Döneminden kalma eserlerin oldukça fazla olduğu Korkuteli ilçesinde bu eserleri de gezmenizi şiddetle öneriyoruz. Tarihimiz hakkında detaylı bilgileri yerinde görmek için Korkuteli ilçesine gitmeniz yeterli olacaktır. Korkuteli otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr